Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

MAMY PAKIETY POWITALNE DLA JULII, FILIPÓW I WSZYSTKICH NOWO NARODZONYCH PYSKOWICZAN

2021-01-07

Emilia, Julia i Zuzanna to najczęściej wybierane imiona w ubiegłym roku w naszym mieście – informuje Urząd Stanu Cywilnego w Pyskowicach. Wśród chłopców najwięcej przyszło na świat Jakubów, Filipów i Janów. Dla wszystkich nowo narodzonych mieszkańców Pyskowic samorząd przygotował niespodziankę - pakiety powitalne.

„Kochany Nowy Mieszkańcu Pyskowic! Jest nam niezwykle miło powitać Cię na świecie – i w naszym mieście. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj swoje miejsce na Ziemi" - witamy w gronie pyskowiczan każdego nowego malucha z naszego miasta. Pod życzeniami dla niego i rodziców podpisali się w imieniu samorządu Jolanta Drozd, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyskowicach oraz Adam Wójcik, Burmistrz Miasta Pyskowice.


Pakiety powitalne to nowość wprowadzona wraz z rozpoczynającym się rokiem. Oprócz kartki z życzeniami i akwarelą autorstwa Grzegorza Chudego dla każdego dziecka urodzonego po 31 grudnia 2020 mamy też kocyki z logo naszego miasta.


Pakiety czekają w USC i są wydawane przy rejestracji urodzenia, dkonanej także online. Mogą je również odbierać rodzice zameldowani w Pyskowicach, których dziecko przyszło na świat w innym szpitalu niż w Pyskowicach. W takich przypadkach – w związku z sytuacją epidemiczną - odbiór będzie możliwy po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu w Wydziale Kultury i Promocji (tel. 32 332 60 66, 32 332 60 63). Upominek będzie czekać w Biurze Obsługi Interesanta. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego zamieszkiwanie na terenie naszego miasta oraz aktu urodzenia dziecka.


Upominki przygotowaliśmy dla każdego z nowo narodzonych mieszkańców naszego miasta. W ubiegłym roku 102. z nich powitało świat w szpitalu w Pyskowicach. Jak podaje USC rodzice najchętniej dla dziewczynek wybierali imiona Emilia, Julia i Zuzanna, a dla chłopców Jakub, Filip i Jan.


Warto zaznaczyć, że od jakiegoś czasu niespodziankami witamy również każdego, kto sprowadzi się do Pyskowic. Dla nowych, dorosłych mieszkańców mamy mapę naszego miasta i inne gadżety.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę