Metropolia może wygrać. Dzięki naszym głosom

2021-09-14

Ukazał się „Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020", który kompleksowo przedstawia wizję budowania Metropolii jako lepszego miejsca do życia dzięki odpowiedniemu zarządzaniu komunikacją miejską. Dokument bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Raporty Zrównoważonego Rozwoju", którego ważnym elementem jest głosowanie internautów. ZTM peluje o poparcie i głosy, które można oddawać do 20 września br.

W opublikowanym raporcie zostały ujęte najważniejsze działania podejmowane na rzecz zrównoważonego regionu Śląska i Zagłębia, społeczności lokalnych, środowiska i ładu korporacyjnego. Dla przykładu, w 2020 roku ZTM dokonał optymalizacji siatki połączeń komunikacji miejskiej, działał przeciw wykluczeniu komunikacyjnemu i na rzecz bezpieczeństwa, wdrożył nowoczesne kanały obsługi pasażerów. O tym, co jeszcze udało się osiągnąć, można przeczytać w raporcie dostępnym pod linkiem https://bit.ly/RaportZTM.

Dokument przygotowano według międzynarodowych wytycznych GRI Standards, które są wzorem dla firm do raportowania ich odpowiedzialności w biznesie, co pozwoliło go zgłosić do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju" stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Na 55 uczestników ZTM jest jednym z dwóch urzędów, reszta to firmy giełdowe oraz polskie oddziały międzynarodowych korporacji.

ZTM organizuje komunikację w całej Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii, również na terenie Pyskowic. Możemy go wesprzeć w konkursie oddać swój głos na jego raport do 20 września poprzez stronę http://raportyzr.pl/zaglosuj-na-raport.