Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

MIASTO KUPIŁO Z DOTACJI LAPTOPY DO NAUKI ZDALNEJ

2020-05-28

69 tys. zł gmina Pyskowice przeznaczyła na zakup 32 sztuk laptopów dla uczniów pozbawionych dostępu do sprzętu do nauki zdalnej. Środki pochodzą z dotacji w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Komputery będą udostępniane na zasadzie wypożyczenia, a korzystać z nich będą mogli również nauczyciele.

MIASTO ZAKUPIŁO Z DOTACJI SPRZĘT DO NAUKI ZDALNEJ

Bezpośrednim powodem zakupu jest sytuacja w szkolnictwie spowodowana epidemią koronawirusa. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło naukę zdalną. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Projekt Ministerstwa Cyfryzacji ma zapewnić wszystkim uczniom dostęp do sprzętu, na którym można realizować podstawy programowe. Samorząd Pyskowic już wcześniej zareagował na problem we własnym zakresie, organizując wśród mieszkańców zbiórkę sprzętu dla najmłodszych.

 

Na zakup komputerów miasto Pyskowice uzyskało kwotę do 69 tys. zł, co w całości pokrywa koszty sprzętu. Środki pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 z Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działanie 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Umowę w tej sprawie podpisali 28 kwietnia przedstawiciele miasta i Centrum Projektów Polska Cyfrowa w Warszawie.

 

Nowe laptopy pozostaną w dyspozycji szkół i będą wypożyczane w razie potrzeby uczniom oraz nauczycielom. Nauczanie na odległość nie jest bowiem rozwiązaniem tylko w sytuacji nadzwyczajnej, jak epidemia koronawirusa. Realizację podstaw programowych z wykorzystaniem nauki on-line coraz szerzej stosuje się w edukacji na co dzień. Atrakcyjność e-nauczania dla uczniów powoduje, że coraz częściej komputer jako narzędzie kształcenia wykorzystują w swojej pracy nauczyciele.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę