Mieszkanie za remont. Szansa na swoje „M”

2024-01-16

Miasto Pyskowice daje kolejną możliwość na swoje „M” mieszkańcom o niezaspokojonych potrzebach mieszkaniowych. Program „Mieszkanie za remont” to szansa dla osób o dochodach, które z jednej strony są zbyt duże, by otrzymać lokal docelowy od gminy, z drugiej za małe, by kupić lub wynająć nieruchomość na rynku. Właśnie otwiera się lista dla chętnych, a pierwsze propozycje mieszkań do wynajmu w zamian za remont powinny pojawić się w kwietniu.

Element dekoracyjny

Kwalifikacja na listę oczekujących będzie odbywać się raz na kwartał. O lokal w ramach programu mogą ubiegać się mieszkańcy Pyskowic, którzy nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych, zadłużenia czynszowego wobec miasta oraz spełniają kryterium dochodowe, bardziej elastyczne niż w przypadku mieszkań docelowych.

Informacje o trybie przyznawania lokali, ważnych terminach jak i wzór wniosku o wpisanie na listę podajemy w (link) Biuletynie Informacji Publicznej.

Nowość w zasadach wynajmowania mieszkań komunalnych została wprowadzona uchwałą nr LXIII/577/2023 Rady Miejskiej w Pyskowicach z dnia 30 listopada 2023r.