MISTRZOSTWA SŁUŻB MUNDUROWYCH POWIATU GLIWICKIEGO

2013-11-15

5 listopada 2013 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w obecności przedstawicieli służb biorących udział w zawodach tradycyjnie odbyła się uroczystość losowania grup eliminacyjnych ósmej edycji Mistrzostw Służb Mundurowych Powiatu Gliwickiego w Futsalu, które odbędą się 16 i 17 listopada 2013 r. w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach. Tegoroczna edycja nabiera szczególnego znaczenia, gdyż honorową patronką turnieju została dwuletnia Jagoda – córka jednego z Policjantów z Komisariatu Policji w Knurowie, chora na białaczkę. Organizatorzy turnieju postanowili część wpisowego przekazać na koszty leczenia dziecka.

Mistrzostwo w 2012 roku zdobyli reprezenanci Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pyskowicach

 


W wyniku losowania wyłoniono następujące składy dwóch grup eliminacyjnych:

 

GRUPA „A"

Komisariat Policji 4 w Gliwicach

Komisariat Policji 5 w Gliwicach

6 Batalion Powietrzno-Desantowy w Gliwicach (Mistrz 2010 i 2011)

Komisariat Policji 2 w Gliwicach

Straż Pożarna w Pyskowicach (Mistrz 2012)

Komisariat Policji w Pyskowicach (I.P.A.) (Mistrz 2007)

Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu

 

GRUPA „B"

Straż Miejska w Gliwicach

Sąd Rejonowy w Gliwicach

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach

Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Komisariat Policji1 w Gliwicach

Komisariat Policji w Knurowie (Mistrz 2006)

 

Los skojarzył w grupie „A" aż trzy zespoły, które w przeszłości zdobywały tytuły najlepszej ekipy mundurowej w powiecie gliwickim, nie trudno sobie wyobrazić, ile emocji będzie w pojedynkach takich „potęg" turniejowych, jak pomiędzy reprezentacjami 6 Batalionu Powietrzno-Desantowego a Straży Pożarnej z Pyskowic, czy też drużyny IPA Pyskowice ze swoim „odwiecznym" rywalem z Komisariatu Policji 2 w Gliwicach.

 

Burmistrz Miasta Pyskowice wraz z Prezydium pyskowickiego Regionu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji I.P.A. serdecznie zapraszają na trybuny hali sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach w dniach 16.11.2013 r. od godziny 8.00 na eliminacje grupowe mistrzostw, oraz 17.11.2013 r. od godziny 14.00 na finały rozgrywane w systemie pucharowym, wielkie emocje gwarantowane.