MISTRZOSTWA SŁUŻB MUNDUROWYCH W FUTSALU

2009-10-20

W dniu 14.11.2009 r. o godzinie 8.00 rozpocznie się 4 edycja turnieju pod nazwą Mistrzostwa Służb Mundurowych Powiatu Gliwickiego w Futsalu. Tradycyjnie już organizują go wspólnie z pyskowickim Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Policjanci z Komisariatu Policji w Pyskowicach. Również tradycją stało się już, że patronatem imprezę obejmują Komendant Miejski Policji w Gliwicach oraz Burmistrz Miasta Pyskowice, który ufundował trofea dla najlepszych drużyn i zawodników.

Przed dwoma laty turniej pierwszy raz zagościł pod dachem hali sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach, chęć udziału w zawodach z roku na rok zgłasza coraz więcej drużyn, początkowo były to tylko drużyny policyjne, później przyłączały się reprezentacje Straży Pożarnej z Pyskowic, czy Służby Więziennej z Gliwic.

W tym roku kolejne służby mundurowe przyłączyły się do rozgrywek - są to ekipy ze Straży Miejskiej w Gliwicach oraz z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Gliwicach. Rywalizacja zapowiada się więc fascynująco a walka na parkiecie powinna przynieś jeszcze więcej emocji, niż w latach ubiegłych.

Modyfikacja regulaminu sprawiła, że od tego roku drużyny walczą nie tylko o tytuł mistrza służb mundurowych powiatu gliwickiego (zmiana nazwy turnieju to efekt uczestnictwa w zawodach zespołów reprezentujących nie tylko jednostki Policji), ale również o okazałe trofeum - puchar przechodni Burmistrza Miasta Pyskowice. Zdobędzie go na własnośc ekipa, która wygra turniej trzykrotnie. Zmiany kadrowe pomiędzy poszczególnymi jednostkami Policji powodują też zmiany w składach drużyn, dzięki temu wyniki poszczególnych spotkań są sprawą otwartą i nieprzewidywalną. Oficjalna ceremonia losowania grup eliminacyjnych którą przeprowadzi Burmistrz Pyskowic, odbędzie się po 20 października 2009 r. z udziałem kapitanów drużyn, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. A to tylko przedsmak wielkich, sportowych emocji.