MOJE MIASTO, MOJE POMYSŁY. SPOTKANIA W SPRAWIE INICJATYW OBYWATELSKICH

2020-03-06

 

 

 

10 i 12 marca 2020r. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkania informacyjne w sprawie wsparcia aktywności obywatelskiej. Tematem będzie konkurs na inicjatywy oddolne mieszkańców, Pyskowicki Budżet Obywatelski i innformdziałań obywatelskich.

 

 

 

Plakat informujący o spotkaniu 10 i 12 marca na temat wspierania inicjatyw obywatelskich

 

 

 

Konsultacje odbędą się w Centrum Wsparcia Rodziny, ul. Gen. Sikorskiego 83 (we wtorek) i w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 27 (w czwartek).


Na spotkaniach przybliżone zostaną zasady Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego (przypominamy, że termin składania propozycji upływa 20 marca). Będzie to również dobra okazja, by wspólnie omówić potrzeby miasta i zastanowić jak w ich rozwiązaniu mogą pomóc narzędzia wspierania aktywności obywatelskiej.


Animatorzy projektu „Aktywne Pyskowice", przedstawiciele Urzędu Miasta oraz eksperci z Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych pomogą uczestnikom "ubrać w słowa" ich pomysły, dopasować je do rodzaju wsparcia oraz przelać na odpowiednie formularze.


W ramach unijnego projektu "Aktywne Pyskowice" czeka aż po 4 tys. zł na każdy z czterech pomysłów mieszkańców, które wygrają konkurs. Co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo? Przyjdź, posłuchaj i wygraj!

 

Poniżej linki do dokumentów związanych z konkursem na inicjatywy oddolne.