Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

NA CO IDĄ TWOJE PIENIĄDZE - GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE BUDŻETU MIASTA PYSKOWICE

2020-03-05

Od dzisiaj każdy pyskowiczanin może szybko i wygodnie sprawdzić jak wygląda budżet na rok bieżący, jakich gmina spodziewa się dochodów, na co zamierza je wydać i ile pieniędzy na komunikację miejską, drogi czy szkoły pochodzi konkretnie z jego podatku. Internetowy serwis to nowość, z której mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać jako jedni z pierwszych.

Baner serwisu Na co idą moje pieniądze

Od 5 marca, aby dowiedzieć się, jak wygląda plan finansowy Pyskowic nie trzeba już sięgać po opasłą uchwałę budżetową. Wystarczy odwiedzić stronę  nacoidamojepieniadze.pl Nawet nie raz, ale warto to robić regularnie. Dane bedą bowiem aktulizowane ma bieżąco, pod kątem zmian dokonywanych przez samorząd w prognozie dochodów i wydatków. 

Portal to kompendium wiedzy o finansach miasta w atrakcyjnej formie.  Wszystkie informacje pochodzą z budżetu Pyskowic z podziałem na dziedziny, np. oświata i wychowanie, rodzina, administracja publiczna, gospodarka komunalna i ochrona środowiska, kultura fizyczna. Mieszkańcy znajdą tutaj również dane dotyczące wysokości dochodów i ich źródeł, wydatków bieżących oraz inwestycyjnych. Nowością jest to, że mogą to również zrobić pod kątem swojego podatkowego wkładu. Wpisując wysokość swojego wynagrodzenia brutto sprawdzą, ile gmina z ich pieniędzy miesięcznie przeznacza na pomoc społeczną, kulturę, żłobek.
- Samorząd Pyskowic konsekwentnie dba o przejrzystość finansów i wydatków publicznych. Rozwiązanie jest kolejnym przykładem tych działań. Nie wszyscy posiadają czas i ochotę, by wertować uchwałę budżetową– dokument liczący kilkadziesiąt stron. Obecnie mają to zaprezentowane w bardzo przejrzysty i przystępny sposób. Co więcej. Chcemy  pokazać, że każdy z mieszkańców płacąc podatki ma swój udział w rozwoju miasta. A w jakiej części? Można to sprawdzić samemu wchodząc na stronę  nacoidamojepieniadze.pl – zachęca Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Aby dowiedzieć się więcej, na co miasto wydaje pieniądze, można skorzystać z trzech sposobów – odwiedzając bezpośrednio stronę nacoidamojepieniadze.pl, klikając  w baner u góry głównej strony lub poprzez zakładkę Budżet Gminy 2020.

Projekt został zrealizowany z środków miejskich w kwocie blisko 3,6 tys. zł.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę