Nasz mieszkaniec skończył 102. lata. Wszystkiego najlepszego!

2021-10-07

Wczoraj 102. rocznicę urodzin obchodził mieszkaniec Pyskowic pan Edmund Kuczmera. W imieniu burmistrza miasta życzenia i gratulacje złożyła jubilatowi kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Zieleńska. Solenizant został obdarowany kwiatami, okolicznościowym dyplomem, „Rocznikiem Miasta Pyskowice” oraz pamiątkowym zdjęciem pyskowickiego rynku.

Starszy mężczyna w koszuli i swetrze siedzi na kanapie. Na kolanach trzyma książkę Rocznik Pyskowicki, po lewej stronie flakon z bukietem kwiatów, w tle meblościanka.

Pan Edmund urodził się w pobliskiej Bycinie. Później przeprowadził się do Pyskowic. W czasie II wojny światowej został ciężko ranny. Dzięki temu wydarzeniu poznał jednak swoją przyszłą żonę Wandę, z którą przeżył wspólnie 77 lat. Małżeństwo doczekało się syna, wnuków i prawnuków.

Ostatni rok nie był łatwy dla pana Edmunda. Zmarła jego ukochana żona, zmagał się z koronawirusem i przeszedł udar. Jednak mimo trudności i dotykających go nieszczęść zachowuje dobrą formę. Kondycji, zarówno fizycznej, jak i umysłowej, niejeden z nas mógłby mu pozazdrościć. Z pewnością zawdzięcza to optymizmowi i pogodzie ducha, która pozwala mu przezwyciężać ciężkie chwile.

Przekazujemy w tym miejscu serdeczne pozdrowienia od pana Edmunda dla wszystkich mieszkańców Pyskowic, a ze swojej strony szanownemu Jubilatowi składamy życzenia zdrowia, spokoju, radości, uśmiechu każdego dnia oraz jeszcze wielu wspaniałych chwil wśród najbliższych.