Noc Muzeów w Centrum Wystawienniczym

2024-05-15

Noc Muzeów to wyjątkowa okazja, by zwiedzać obiekty i instytucje kultury w godzinach nocnych, również w Pyskowicach. Swoją ofertę na 17 i 18 maja br. przygotowało Centrum Wystawiennicze MOKiS. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

obrazek dekoracyjny z Centrum Wystawienniczym w porze nocnej oraz datą, miejscem i tytułem Noc Muzeów

W piątek od 17.00 uczestniczki zajęć z projektowania i szycia ubioru Pracowni Artystycznej Centrum Wystawienniczego MOKiS zaprezentują się w wykonanych przez siebie kreacjach i dodatkach. Następnie, o 18.30, w trakcie „pyskowickiego nokturnu” chętni będą mogli wykazać się umiejętnościami plastycznymi malując Pyskowice nocą. Uczestnicy otrzymają farby, podobrazie na sztalugach i pędzle, by stworzyć własny obraz przedstawiający jakiś fragment naszego miasta po zachodzie słońca. Najlepsze trzy prace zostaną nagrodzone. W wydarzeniu może wziąć udział 20 pełnoletnich osób, a decyduje kolejność zaspiów prowadzonych na miejscu w dniu imprezy.

Sobota to dzień wernisaży i spotkań z ciekawymi artystami. O 16:00 Tadeusz Banaś zaprezentuje „Pejzaże i kwiaty”, a godzinę później odbędzie się wernisaż wystawy kolaży połączony z autorską prezentacją książki pyskowiczanki Wioletty Brzeziny. Z kolei o 18:00 będzie można poznać kilka interesujących faktów dotyczących kolei przy okazji otwarcia nowej wystawy historycznej „Pyskowice Miasto”.

Ponadto w ramach Nocy Muzeów będzie możliwość zwiedzania aktualnie prezentowane wystawy czasowe - rysunku i malarstwa Janusza Langera, a także prac wykonanych przez uczestników warsztatów prowadzonych w Pracowni Artystycznej Centrum Wystawienniczego MOKiS.