Nowe wiaty przystankowe – estetyka i wygoda

2022-02-10

Mamy dobrą wiadomość pasażerów komunikacji miejskiej z Pyskowic. Na czas oczekiwania przyjazdu autobusu zyskali bardziej komfortowe warunki. W miejsce dotychczasowych, nadgryzionych czasem, wiat powstały nowe, bardzo estetyczne. Konstrukcje, które pojawiły się w trzech miejscach, są oszklone,chronią przed deszczem, śniegiem, wiatrem i słońcem. Na wyposażeniu posiadają też ławki.

Wiata autusowa na tle pól. Elementy metalowe koloru czarnego, ściany i dach ze szkła, z konstrukcją zintegrowana ławeczka.

Wymianę przeprowadzono według wytycznych Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii. Docelowo na terenie objętym działalnością Zarządu Transportu Metropolitalnego przystanki wraz z elementami architektury mają nabrać jednolitego wyglądu.

Wykonawcą prac była firma Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic, która rozebrała stare i postawiła nowe wiaty. Na zakup i montaż obiektów na przystankach przy ulicach: Lokalna (naprzeciw centrum Rossmanna), Powstańców Śląskich (przed skrzyżowaniem z obwodnicą), Wojska Polskiego (przy budynku nr 5) miasto Pyskowice wydało 62 693,10 zł brutto.