Nowy autobus do Tarnowskich Gór

2022-06-23

Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach informuje, że z dniem 25 czerwca uruchamia autobusową linię metropolitalną M107 relacji: Pyskowice Szpitalna – Tarnowskie Góry, która kursować będzie co godzinę. Jednocześnie skróceniu trasy ulegają linie 153 i 739.

Na białym tle litery ZTM w kolorze fuksji

Autobusy linii M107 zatrzymywać się będą na przystankach Pyskowice Plac Wyszyńskiego - Zawada - Karchowice - Boniowice - Kamieniec - Zbrosławice - Stare Tarnowice - Tarnowskie Góry.

Równocześnie pojawią się inne zmiany w rozkładach. Skróceniu ulega trasa linii 153 do relacji Księży Las - Jasiona - Łubie - Jaśkowice - Pyskowice, z jednoczesną koordynacją przesiadek z linią 191 w Księżym Lesie, w celu zapewnienia dojazdu do Tarnowskich Gór, Zbrosławic i Kamieńca.

Podobnie rzecz się ma z linią 739, która zostanie ograniczona do relacji Księży Las - Jasiona - Łubie - Pyskowice, z jednoczesną koordynacją przesiadek z linią 191 w Księżym Lesie. Jednocześnie zmieniona zostaje trasa przejazdu autobusów linii 791, które kursować będą w relacji Tarnowskie Góry - Stare Tarnowice - Zbrosławice - Kamieniec - Boniowice Szkoła.

Więcej informacji na stronie ZTM.