OBCHODY DNI PAPIESKICH

2009-03-23

Serdecznie zapraszamy na nowy spektakl przygotowany przez  teatr młodzieżowy Carpe Diem pt. "U stóp krzyża stali". Premiera już w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia 2009 r. dwukrotnie: o godz. 16.00 i 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach.

„Bóg widzi - czas ucieka, śmierć goni - wieczność czeka". To zdanie towarzyszyło Karolowi Wojtyle od chwili urodzin. Wypisane na ścianie kościoła, słonecznym zegarem odmierzało chwile Jego dzieciństwa, młodości, posługi kapłańskiej i watykańskiego wybraństwa. To zdanie towarzyszy też każdemu z nas. Mobilizuje do tego, żeby życia nie przeżyć głupio i bezproduktywnie. Odlicza nasze smutki, cierpienia, radości i wzloty".

Teatr Młodzieżowy CARPE DIEM dostrzegł w tych słowach nadzieję, którą postanowił się podzielić na kolejnym spektaklu wcielającym w życie nauczanie Jana Pawła II. Spektakl „U STÓP KRZYŻA STALI" to - jak mówią twórcy - próba spojrzenia na człowieka oczami Papieża - Polaka. Próba odnalezienia tęsknoty za Bogiem w każdej łzie, w zaciśniętej zbuntowanej pięści i w uśmiechniętej twarzy dziecka. Czy młodym aktorom uda się nie tylko oddać hołd Janowi Pawłowi II, ale i oddalić od nas rozpacz i zwątpienie? Warto sprawdzić!

UWAGA!

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację bezpłatnej wejściówki w sekretariacie MOKiS lub pod numerem telefonu (0 32) 233 25 34. Liczba miejsc ograniczona!