Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

OBWODNICA W PRZEBUDOWIE

2008-07-25

Pod koniec lipca br. zarząd drogi krajowej nr 94 tj. „obwodnicy miejskiej" - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach przystępuje do długo oczekiwanego przez naszych mieszkańców remontu w/w drogi. Tym samym zostanie zrealizowany wnioskowany przez władze samorządowe Gminy Pyskowice przez kilka ostatnich lat wniosek o wykonanie skutecznej naprawy nawierzchni „obwodnicy miejskiej".

Remont drogi został włączony do realizowanego przez zarząd drogi programu pilotażowego „Drogi zaufania - 8 + 8 + 88" polegającego na przebudowie następujących skrzyżowań w ciągu DK 94 w granicach naszej Gminy:

  • skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich
  • skrzyżowania z ul. Mickiewicza
  • skrzyżowania z ul. Poznańską

oraz na wprowadzeniu zmian organizacji ruchu podnoszących bezpieczeństwo użytkowników dróg. Modernizacji poddane zostaną również drogowe sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu z ul. Powstańców Śląskich oraz na przejściu dla pieszych na wysokości Parku Miejskiego (sygnalizacja ostrzegawcza znaku D-6). Przypominamy, że pod koniec ubiegłego roku przeprowadzono modernizację sygnalizacji drogowej na skrzyżowaniu „obwodnicy miejskiej" z ul. Mickiewicza polegającą na wymianie sygnalizatorów świetlnych i uruchomieniu systemu wideo detekcji, której efektem jest usprawnienie ruchu i poprawa jego płynności.

Planowany remont „obwodnicy miejskiej" to odcinek o długości ok. 1.500 mb od skrzyżowania z ul. Gliwicką/ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Poznańską. Zakres robót obejmuje frezowanie istniejącej nawierzchni drogi na grubości 8 cm, wzmocnienie podbudowy tłuczniowej i odbudowę warstw bitumicznych.

W związku z powyższą sytuacją zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego na okres prowadzonych robót. Roboty na drodze krajowej będą odbywały się pod ruchem połową jezdni, przemiennie dla prawego i lewego pasa i będą sterowane sygnalizacją świetlną Wstępnie inwestor zakłada, że planowane prace będą prowadzone przez okres 2 miesięcy. Zmiana organizacji ruchu przewiduje również wyłączenie z lokalnego ruchu drogowego w/w skrzyżowań, skierowanie ruchu przez „obwodnicę miejską" na skrzyżowanie z ul. Gliwicką/ul. Wyzwolenia i zorganizowanie objazdów ulicami Armii Krajowej, Kard. Wyszyńskiego, Wyzwolenia.
Zmianie ulegnie również lokalizacja przystanku autobusowej komunikacji lokalnej organizowanej przez KZK GOP w Katowicach i PKS w Gliwicach koło „Biedronki" przy ul. Powstańców Śląskich w kierunku centrum miasta. Planowana nowa lokalizacja to ul. Zaolszny przy w/w pawilonie.

Burmistrz Miasta za zaistniałe utrudnienia przeprasza, apelując równocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności podczas ruchu i przestrzeganie wprowadzonego oznakowania.Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę