Odkryj Śląsk na nowo. Dla najlepszych w wojewódzkim konkursie czeka wyjazd do Brukseli!

2022-02-21

Wraz z Muzeum Miejskim w Tychach oraz Szkołą Podstawową nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego z tego miasta zapraszamy na Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”. Zwycięzcy będą mogli zwiedzić siedzibę europarlamentu w Brukseli. Czas na zgłoszenia upływa 8 kwietnia.

Informacja o konkursie zbieżna z treścią wiadomości.

To już szósta edycja „Silesia Incognita”. Na czym polega wyjątkowość konkursu? Śląsk wciąż pozostaje niezwykłym miejscem, a jego odkrywanie jest przygodą. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat historii i kultury regionu, zwłaszcza wśród młodzieży oraz promowanie nowoczesnych metod prezentowania wiedzy z wykorzystaniem e-technologii.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa śląskiego. Organizatorzy czekają na zgłoszenia dwuosobowych drużyn i prezentacji poświęconych wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska do 8 kwietnia 2022 roku. Autorzy najlepszych prac spotkają się w finale 4 czerwca w Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim w Tychach. Wtedy też poznamy wyniki.

Nagrodą główną, ufundowaną przez patrona honorowego, jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli! Na pozostałych finalistów i finalistki czekają również inne atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe.

Trzeci raz patronat honorowy nad konkursem sprawuje Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji, a patronem merytorycznym jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.
Dokumenty konkursowe oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/silesia-incognita-2022/.