Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

ODNOWIONA "PORODÓWKA", SPECJALNY ODDZIAŁ ANTYCOVIDOWY. W SZPITALU W PYSKOWICACH DUŻE ZMIANY

2020-11-27

W ostatnich miesiącach Szpital Sp. z o.o. w Pyskowicach przeszedł dużą metamorfozę. W lecznicy utworzono oddział dla chorych na COVID-19, gruntownie zmodernizowano oddziały porodowy, pojawił się wysokiej klasy sprzęt dezynfekcyjny, który przyda się również wtedy, kiedy epidemia już minie. A z ciekawostek – w szpitalu jest jedyny czynny „bufet” w mieście. Bufet specjalny – tylko pacjentów „covidowych”, którym kawę i herbatę przygotowaną z darów mieszkańców serwują pielęgniarki.

O uruchomieniu oddziału „covidowego”, zrodzonych stąd wyzwać i zorganizowanej przez samorząd akcji pomocy dla szpitala, pisaliśmy w informacji wczesniejszej. W tej skoncentrujmy się na tym, co jeszcze się zmieniło.

Dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Gliwicach wykonano całkowitą modernizację traktu porodowego wraz z salą do cesarskich cięć. Rodzącym kobietom zapewniono pojedyncze pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Każdy z nich posiada klimatyzację i nowoczesny sprzęt medyczny, w tym w ergonomiczne łóżka umożliwiające zastosowanie różnych technik porodowych. Dodatkowo oddział ginekologiczny został wyposażony w wysokiej klasy aparat USG.

Swój wkład w ostatnie inwestycje ma również samorząd Pyskowic. Za środki z miejskiego budżetu zakupiono lampę operacyjną w kwocie 35 tys. zł.

W związku m.in. z uruchomieniem oddziału dla chorych z koronawirusem placówkę dostosowano  do najwyższego reżimu sanitarnego w procesie leczenia i hospitalizacji. Na wyposażeniu pojawiła się myjnia do dezynfekcji narzędzi, z opcją czyszczenia obuwia chirurgicznego, rur anestezjologicznych i osprzętu laparoskopowego. Zakupiono sterylizator plazmowy do szybkiego i łatwego odkażania sprzętu laparoskopowego, w tym elementów optycznych wrażliwych na sterylizację w klasycznych autoklawach wykorzystujących parę wodną. Uzupełnieniem sprzętu do walki z wirusem jest zamgławiacz oraz system dekontaminacji powietrza.

Sprzęt i urządzenia służące bezpieczeństwu sanitarnemu pacjentów i personelu potrzebne są nie tylko w nadzwyczajnej sytuacji, jaką jest epidemia koronawirusa. Pojawiły się w związku z nią, ale pozostaną, kiedy przejdzie. I to, obok uruchomienia w mieszkańcach pokładów życzliwości i gotowości niesienia pomocy innym, chyba jedyna korzyść, którą może w naszym mieście zostawić po sobie koronawirus. 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę