Pani Elfrydo, wielu lat w zdrowiu!

2021-05-10

8 maja długoletnia mieszkanka Pyskowic pani Elfryda Sowa obchodziła setną rocznicę urodzin. Z tej okazji wizytę jubilatce złożył burmistrz Pyskowic Adam Wójcik wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anną Zieleńską.

Stulatka Elfryda Sowa w zbliżeniu. Siedzi na wózku inwalidzkim, na trawniku, w białym rozpinanym swetrze i kolorowej chuście na głowie. Czyta wywiad - rzekę z ks. Duffkiem

Przedstawiciele samorządu wraz z serdecznymi życzeniami wielu wspaniałych lat w zdrowiu, szczęściu i szacunku otoczenia wręczyli pani Elfrydzie bukiet kwiatów, ciepłą kołdrę z merynosa, miejskie gadżety oraz książkę - wywiad z prałatem Duffkiem.

Burmistrz przekazał także jubilatce okolicznościowy dyplom Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.

"Seniorzy stanowią niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa. Możecie Państwo bardzo wiele dać rodzinie, najbliższemu otoczeniu i szczególnie młodym ludziom wkraczającym w czas dokonywania pierwszych życiowych wyborów(...) Mają Państwo szczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości. Proszę więc pamiętać, że potrzebujemy Pani doświadczenia i życiowej mądrości" – dołączył się do życzeń premier RP Mateusz Morawiecki.