Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Pilne! Stan epidemii w Polsce. Premier RP : „egzamin z odpowiedzialności”

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić stan epidemii w Polsce - oświadczył premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej z ministrem zdrowia dzisiaj wieczorem, 20 marca. Rząd w ciągu kilkunastu dni spodziewa się 10 tys. zachorowań na koronawirusa. Szkoły, przedszkola, żłobki, uczelnie wyższe pozostaną zamknięte co najmnniej do 13 kwietnia.

 

Rząd wprowadza stan epidemii na terenie Polski. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. Zawieszenie zajęć dotyczy też żłobków i klubów dziecięcych.

 

- Wprowadzamy stan epidemii, żeby zapobiegać kolejnym rozprzestrzenianiom się koronawirusa  - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas dziesiejszej konferencji w Kanleraii Prezesa Rady Ministów. - Mamy nadzieję, że po świętach (niedziela 12 kwietnia) będziemy mogli zmienić tryb funkcjonowania. Póki co, musimy przestrzegać nowych zasad- podkreślił.

 

Podwyższeniu ulega kara za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. zł.

 

Premier podkreślił, że obecna sytuacja w Polsce związana z epidemią koronawirusa to „egzamin z odpowiedzialności, który wszyscy przeżywamy”. - Robimy to w dużym stopniu dla nas samych, dla wszystkich Polaków, ale w szczególności dla osób starszych, dla seniorów.

 

Powołując się na dane statystyczne z Europy szef rządu podkreślał, że seniorzy są bardzo narażeni na skutki koronawirusa. - Te najbliższe tygodnie (...) muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny. W ten sposób chronimy jedni drugich i taka społeczna izolacja bardzo pomaga - podkreślał.

 

Jak podało w piątek, 20 marca br.,  Ministerstwo Zdrowia, liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 411, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 33 osób. W wyniku COVID-19 umarło 5 pacjentów

 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę