Piotr Magda wiceburmistrzem Pyskowic

2022-03-04

1 marca burmistrz Pyskowic Adam Wójcik powołał na stanowisko swojego zastępcy Piotra Magdę. Nowy wiceburmistrz jest z wykształcenia informatykiem, a dał się poznać jako zaangażowany w sprawy naszego miasta społecznik.

Mężczyzna w grantowym garniturze, z siwymy włosami i z brodą, na tle "ścianki" z napisem Pyskowice

P. Magda ukończył Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Przez większą część kariery związany był z oświatą. - Moja zawodowa droga rozpoczęła się w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach, potem były kolejne placówki, jak również nieistniejący już Gliwicki Ośrodek Metodyczny, który zajmował się doskonaleniem zawodowym nauczycieli.

Ostatnie lata to jednak działalność gospodarcza i prowadzenie firmy usług informatycznych. Pomocne w niej były doświadczenia, które P. Magda nabył jako koordynator projektów finansowanych przez Unię Europejską jeszcze przed przystąpieniem Polski do wspólnoty. Wśród wielu, związanych przede wszystkim z edukacją, szczególnie istotny był raport o ówczesnym rynku pracy w Gliwicach.

Nowy zastępca burmistrza kiedyś mieszkał w Gliwicach, ale Pyskowice są „jego” miastem już od 25 lat. W tym czasie P. Magda stał się rozpoznawalny w środowisku aktywistów społecznych. Udziela się w wielu organizacjach pozarządowych, m.in. w pyskowickich Night Runners. Szczególnie leży mu na sercu pomoc osobom niepełnosprawnym. To tłumaczy jego obecność w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Nadzieja” przy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach.

Piotr Magda będzie odpowiadał z ramienia burmistrza m.in. za gospodarkę komunalną i obsługę informatyczną urzędu.