PLEBISCYT ABSOLWENT XXI WIEKU

2018-11-05

Kto zostanie Absolwentem XXI wieku? O tytuł walczą m.in. Sachursky, Kowalczyk, Wyrostek oraz urodzony w Pyskowicach wokalista - Marcin Koczot.

PLEBISCYT ABSOLWENT XXI WIEKU

Na ponad stu kandydatów można oddawać swoje głosy w Plebiscycie Absolwent XXI wieku. Spośród zgłoszonych osób to internauci wyłonią sześciu zwycięzców w różnych kategoriach. Wybrani zostaną absolwenci śląskich uczelni, którzy zdaniem głosujących zasługują na miano Absolwenta XXI wieku w kategorii sztuka, sport, kultura, biznes, nauka, działalność społeczna oraz samorząd i polityka.

Głosowanie internetowe potrwa do 30 listopada 2018 roku. Całemu wydarzeniu towarzyszy szczytny cel. Organizator postanowił przekazać na rzecz Fundacji „Dziecięce Marzenia" z Bielska-Białej po złotówce za głos oddany w plebiscycie. Beneficjentami będą podopieczni, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – dzieci niepełnosprawne, a także najmłodsi, którzy zagrożeni są patologią społeczną. Pieniądze z akcji posłużą jako wsparcie w organizowaniu zajęć integracyjnych i terapeutycznych, a także umożliwią przygotowanie pomocy materialnej dla tych, którzy potrzebują jej najbardziej. Ty głosujesz za darmo – organizator przekazuje datek na cel pomocy najmłodszym.

Poza akcją charytatywną, która idzie w parze z Plebiscytem, konkurs ten jest doskonałą okazją do uhonorowania wybitnych jednostek z województwa śląskiego, które mogą pochwalić się dyplomami uczelni i szkół wyższych z tego regionu. Nominowanymi są osoby, które wytypowali mieszkańcy oraz uczelnie, m.in. Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny czy Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Te oraz kilkanaście innych placówek objęły swoim patronatem wydarzenie. Plebiscyt Absolwent XXI wieku wspierają także lokalne media i instytucje.

Wielkie postaci wśród absolwentów
Pełną listę uczestników znajdziesz tutaj: https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista  
Nie mogło zabraknąć na niej wielokrotnej zdobywczyni medali na Olimpiadzie i w Mistrzostwach Świata – Justyny Kowalczyk, akordeonisty, który zwyciężył drugą edycję polskiego „Mam Talent" – Marcina Wyrostka, piosenkarza Jacka Stachurskiego czy Marcina Koczota - wokalisty, który pochodzi z Pyskowic. U ich boku także alpinista Jarosław Botor, który w tym roku uczestniczył w akcji ratunkowej na Nanga Parbat, czy Adam Małysz, którego z pewnością nikomu nie musimy przedstawiać.

Głosowanie trwa!
O tym, kto zwycięży, zdecydują internauci. Lista Laureatów zostanie ogłoszona 10 grudnia podczas uroczystej gali. Zwycięzcy w każdej z sześciu kategorii otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Choć wówczas Plebiscyt dobiegnie końca, nie będzie to koniec upamiętniania Absolwentów XXI wieku. Po wydarzeniu opublikowana zostanie książka, w której zaprezentowane będą koleje losu każdego z Laureatów, a także liczne fotografie i wywiady.
Tym samym Plebiscyt jest początkiem propagowania sukcesów, jakie w życiu osiągnęli absolwenci śląskich uczelni. To także doskonała okazja do promocji szkolnictwa wyższego oraz zachęta do realizowania własnych marzeń i pasji. Droga na szczyt nie zawsze bywa usłana różami, o czym niejednokrotnie przekonali się wszyscy nominowani, jednak są oni dowodem na to, że prąc na przód, można wiele osiągnąć.