Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Plebiscyt na Pyskowickiego Sportowca 2019 roku
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Gison - system informacji przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

PLEBISCYT ABSOLWENT XXI WIEKU

2018-11-05

Kto zostanie Absolwentem XXI wieku? O tytuł walczą m.in. Sachursky, Kowalczyk, Wyrostek oraz urodzony w Pyskowicach wokalista - Marcin Koczot.

PLEBISCYT ABSOLWENT XXI WIEKU

Na ponad stu kandydatów można oddawać swoje głosy w Plebiscycie Absolwent XXI wieku. Spośród zgłoszonych osób to internauci wyłonią sześciu zwycięzców w różnych kategoriach. Wybrani zostaną absolwenci śląskich uczelni, którzy zdaniem głosujących zasługują na miano Absolwenta XXI wieku w kategorii sztuka, sport, kultura, biznes, nauka, działalność społeczna oraz samorząd i polityka.

Głosowanie internetowe potrwa do 30 listopada 2018 roku. Całemu wydarzeniu towarzyszy szczytny cel. Organizator postanowił przekazać na rzecz Fundacji „Dziecięce Marzenia" z Bielska-Białej po złotówce za głos oddany w plebiscycie. Beneficjentami będą podopieczni, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – dzieci niepełnosprawne, a także najmłodsi, którzy zagrożeni są patologią społeczną. Pieniądze z akcji posłużą jako wsparcie w organizowaniu zajęć integracyjnych i terapeutycznych, a także umożliwią przygotowanie pomocy materialnej dla tych, którzy potrzebują jej najbardziej. Ty głosujesz za darmo – organizator przekazuje datek na cel pomocy najmłodszym.

Poza akcją charytatywną, która idzie w parze z Plebiscytem, konkurs ten jest doskonałą okazją do uhonorowania wybitnych jednostek z województwa śląskiego, które mogą pochwalić się dyplomami uczelni i szkół wyższych z tego regionu. Nominowanymi są osoby, które wytypowali mieszkańcy oraz uczelnie, m.in. Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny czy Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Te oraz kilkanaście innych placówek objęły swoim patronatem wydarzenie. Plebiscyt Absolwent XXI wieku wspierają także lokalne media i instytucje.

Wielkie postaci wśród absolwentów
Pełną listę uczestników znajdziesz tutaj: https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista  
Nie mogło zabraknąć na niej wielokrotnej zdobywczyni medali na Olimpiadzie i w Mistrzostwach Świata – Justyny Kowalczyk, akordeonisty, który zwyciężył drugą edycję polskiego „Mam Talent" – Marcina Wyrostka, piosenkarza Jacka Stachurskiego czy Marcina Koczota - wokalisty, który pochodzi z Pyskowic. U ich boku także alpinista Jarosław Botor, który w tym roku uczestniczył w akcji ratunkowej na Nanga Parbat, czy Adam Małysz, którego z pewnością nikomu nie musimy przedstawiać.

Głosowanie trwa!
O tym, kto zwycięży, zdecydują internauci. Lista Laureatów zostanie ogłoszona 10 grudnia podczas uroczystej gali. Zwycięzcy w każdej z sześciu kategorii otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Choć wówczas Plebiscyt dobiegnie końca, nie będzie to koniec upamiętniania Absolwentów XXI wieku. Po wydarzeniu opublikowana zostanie książka, w której zaprezentowane będą koleje losu każdego z Laureatów, a także liczne fotografie i wywiady.
Tym samym Plebiscyt jest początkiem propagowania sukcesów, jakie w życiu osiągnęli absolwenci śląskich uczelni. To także doskonała okazja do promocji szkolnictwa wyższego oraz zachęta do realizowania własnych marzeń i pasji. Droga na szczyt nie zawsze bywa usłana różami, o czym niejednokrotnie przekonali się wszyscy nominowani, jednak są oni dowodem na to, że prąc na przód, można wiele osiągnąć.

 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę