Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

"POCIĄG DO TOLERANCJI"

2014-12-01

Uczniowie klasy Va ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Pyskowicach, dzięki projektowi „Pociąg do tolerancji" wygrali ogólnopolski konkurs pt. „Polska dla wszystkich". Zajmując 1 miejsce w konkursie dzieci wraz z nauczycielem historii i koordynatorem projektu Błażejem Kupskim wygrały 5 tysięcy zł dla SP nr 6. W grudniu pojadą do Warszawy, gdzie odbiorą nagrodę od samego Ministra Spraw Zagranicznych – Grzegorza Schetyny!

Uczniowie "szóstki", podczas podróży pociągiem do Opola, promowali tolerancję i przekonywali pasażerów, że Polska to kraj dla wszystkich. A wszystko to odbyło się pod hasłem "Pociąg do tolerancji". Dzień Tolerancji zorganizowali już po raz trzeci. W tym roku wyszli nie tylko poza miasto, ale również poza granice województwa. Podczas podróży pociągiem pokazywali ludziom, jak ważna jest tolerancja. Rozdawali ulotki, przebijali balony z napisem ksenofobia, nienawiść, rasizm oraz śpiewali piosenki. Udział w happeningu społecznym był nie lada przeżyciem dla piątoklasistów. W pociągu udało im się zarazić innych swoją akcją. Ludzie śpiewali z nimi i dobrze się przy tym bawili.

 

Akcja odbyła się we współpracy z Przewozami Regionalnymi oraz Uniwersytetem Opolskim. Uczniowie spotkali się także ze studentami z Ukrainy. Spotkanie przebiegało w przesympatycznej atmosferze. Rozmawiano o tym, co łączy, a co dzieli Polskę i Ukrainę. Studenci ze wschodu zdradzali pyskowickim uczniom tajniki ich kuchni, opowiadali o specyfice prawosławia, a nawet zaśpiewali jedną z ukraińskich przyśpiewek.

 

Serdecznie gratulujemy uczniom klasy Va oraz ich nauczycielowi Błażejowi Kupskiemu z SP nr 6 tego spektakularnego sukcesu i samego projektu!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę