Polecamy "Igraszki z czasem"

2023-01-25

„Igraszki z czasem” - sześć aktów o historii Toszka, nie brakuje też wątków związanych z Pyskowicami. Wspólnie z DFK Toszek zapraszamy na spektakl.

grafika w białym kolorze z brązowymi napisami. Informacje: DFK Toszek i Miasto Pyskowice zapraszają na:  „Igraszki z czasem” Rzecz sceniczną w sześciu scenach z preludiami i postludium; 10 lutego 2023 r. o godzinie 19:00 Sali Widowiskowej MOKiS w Pyskowic

Spektakl "Igraszki z czasem" powstał w związku z obchodami 30-lecia koła DFK Toszek. Już wcześniejsze rocznice uświetniane były teatralnymi spektaklami (na 20-lecie wystawiono sztukę poświęconą Josephowi von Eichendorffowi). Przedstawienie jest związane z historią Toszka, a autorką scenariusza była tłumaczka, polonistka, teolog – dr Kornelia Czogalik. Na scenie pojawiają się nie tylko znani mieszkańcy Toszka i Pyskowic (w kilku wcieleniach!) ale też młodzież skupiona wokół teatru młodzieżowego „Jugendbox”.

Bezpłatne wejściówki można odebrać od 26 stycznia 2023 r. w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach – w godzinach pracy.

Wsparcie Finansowe: Konsulat Niemiec w Opolu i Gmina Toszek.