POLSKA NA ROWERY - FESTYN RODZINNY PRZY SP NR 4

2013-06-06

8 czerwca br. od godz. 10.00 przy Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Wojska Polskiego 23) odbędzie się rowerowy festyn rodzinny w ramach akcji "Polska na rowery". Współorganizatorem festynu jest Rudzka Rowerowa Masa Krytyczna z Rudy Śląskiej oraz Stowarzyszenie Ratownicze "Iskra" z Żor. Działania obu grup wpisują się w  Kampanię „Bezpiecznie na Drodze" Wojewody Śląskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji i Śląskiego Kuratora Oświaty na rzecz popularyzacji idei jazdy na rowerach oraz koordynacji działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie śląskim. Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje, konkursy z nagrodami i pokazy. Serdecznie zapraszamy!

Patronat nad akcją rowerową sprawuje portal polskanarowery.pl, gdzie można zaczerpnąć więcej informacji także o innych akcjach na terenie całego kraju.

 

Uczniowie SP nr 4, którzy przyjadą na rowerach będą mogli wziąć udział w następujących konkursach z nagrodami, które przeprowadzą wolontariusze z Rudy Śląskiej:

- Rowerowy tor przeszkód

- Jazda „Jak najwolniej"

- Jazda „Jak najszybciej"

- Eliminator

 

Przewidziane są konkursy indywidualne. Ponadto z każdej z 15 klas szkoły wybrane zostały trzyosobowe drużyny, które stoczą rywalizację na poziomie poszczególnych klas od 1 do 6.

 

Ochotnicy ze Stowarzyszenia Ratowniczego z Żor zaprezentują jak nieść pomoc w sytuacjach zagrożenia życia.