Polski Bon Turystyczny

2020-07-27

Od 1 sierpnia można będzie aktywować bon turystyczny realizowany przez Ministerstwo Rozwoju. To dokument elektroniczny wspierający polskie rodziny i jednocześnie branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Na każde dziecko do 18. roku życia przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł.  Bony, ważne do końca marca 2022 roku, przysługują niezależnie od poziomu dochodów i można je będzie wygenerować w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Polski Bon Turystyczny

Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, zostanie wysłany za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer należy pokazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Dokonanie płatności za pomocą bonu następuje z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi w celu weryfikacji salda oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę.

 

Bonem można będzie płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków, jednak nie dłużej niż do 31 marca 2022 roku.

 

Bon turystyczny można będzie zrealizować na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie (pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym). Można nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

 

Więcej: https://bonturystyczny.polska.travel/