POŻEGNANIE PARLAMENTARZYSTÓW Z NASZEGO WOJEWÓDZTWA

2010-04-19

22 kwietnia br. o godzinie 9.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zostanie wystawiona trumna z ciałem Pani senator Krystyny Bochenek. Do godziny 11.00 będzie trwało czuwanie, a następnie rozpocznie się msza żałobna, po której nastąpi pochówek na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnią artyści Filharmonii Śląskiej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk".

Msza żałobna w intencji śp. Grzegorza Dolniaka zostanie odprawiona o godz. 15.00 w kościele Świętej Trójcy w Będzinie, po której odbędzie się ceremonia pochówku na cmentarzu parafialnym.

Zgodnie z wolą rodzin hołd tragicznie zmarłym parlamentarzystom z województwa śląskiego - wicemarszałek Senatu Krystynie Bochenek oraz posłowi Grzegorzowi Dolniakowi - będzie można składać w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Murckowskiej 9 w Katowicach. Trumny zostaną wystawione na widok publiczny od poniedziałku (19 kwietnia) do środy (21 kwietnia) w godzinach od 8:00 do 20:00.

Przed kaplicą w wyznaczonym miejscu będzie można również zapalić znicze jako wyraz jedności w bólu oraz solidarności z rodzinami Ofiar.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego