Budowa placu zabaw, linarium oraz pergoli w ramach zagospodarowania parku w Pyskowicach


 

Logotypy projektu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Budowa placu zabaw, linarium oraz pergoli w ramach zagospodarowania parku w Pyskowicach.

Operacja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowego przez społeczność" w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel operacji – zwiększenie ilości mieszkańców i turystów korzystających z Parku Miejskiego poprzez zwiększenie atrakcyjności obszaru i istniejących tam zasobów przyrodniczych i krajobrazowych. Realizacja operacji zakładała także zmianę stylu życia mieszkańców, w tym najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym czyli młodzieży i osób o niskich kwalifikacjach, na aktywy styl życia w zgodzie z naturą tj. służące ochronie środowiska.

Planowane/przewidywane wyniki operacji/ efekty - Operacja przewidywała realizację części etapu I zagospodarowania terenu parku miejskiego poprzez zabudowę urządzeń do aktywnej rekreacji dzieci na placu zabaw takich jak: zestaw zabawowy „statek” z: zjeżdżalniami, drabinkami, pomostami, ścianką wspinaczkową, przeplotniami linowymi, karuzelę z czterema siedziskami; piaskownicę, bujak „fokę”; kiwak na przegubach Tube; zestaw: huśtawkę wahadłową pojedynczą i huśtawkę wagową; huśtawkę wahadłową podwójną; zjazd linowy o długości 20 m. Cały obiekt został ogrodzony i pokryty nawierzchnią poliuretanową, która tworzy bezpieczną strefę do uprawiania zabawy, skutecznie amortyzuje uderzenia, jest antypoślizgowa i trwała. Obok placu zabaw zamontowano piramidę linową a w centralnej części parku utworzono specjalne miejsce relaksu z fontanną, ławkami oraz pergolami. Nieopodal ustawiono dwa stanowiska do gier planszowych. Prace ukończono 30 lipca 2018 r.

- wartość projektu: 546 531,83 zł

- wartość uzyskanego dofinansowania: 258.141,00 zł