Poznaj Polskę

Gmina Pyskowice otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Program jest częścią „Polskiego Ładu”.

W ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, pyskowickie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 5 zorganizują w 2023 r. jednodniowe lub trzydniowe wycieczki szkolne, związane z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez ministra w ramach ww. przedsięwzięcia, tj. m.in. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu, Centrum Słowian i Wikingów Wolin, Osada Czorsztyn, Muzeum Tatrzańskie im dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Kraków – historyczny zespół miasta.

Szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki klikając w poniższy link: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

Dofinansowanie: 85 000,00 zł.

Całkowity koszt zadania: 127 758,00 zł.

Element dekoracyjny