Konferencja naukowa - "Pyskowice okiem historyków"

W ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich Pyskowicom 23 października br. na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się konferencja naukowa pn. „Pyskowice okiem historyków".

 

Podczas konferencji można było wysłuchać wykładów ekspertów z dziedziny historii: Małgorzaty Kaganiec, Jerzego Chorwata, Zdzisława Jedynaka, Władysława Macowicza i Przemysława Nadolskiego. Wszyscy, którzy tego dnia zawitali do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu mogli w aktywny i kreatywny  sposób uczestniczyć w konferencji poprzez zadawanie pytań, jak i zabieranie głosu w dyskusji. Tematami referatów były m.in. lokacja Pyskowic, pieczęcie powiatu gliwickiego, poglądy ks. Jana Chrząszcza, szkolnictwo pyskowickie czy stacja i węzeł kolejowy w Pyskowicach. Wystąpienia prelegentów były profesjonalne i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia z pewnością wzbogacili się o lokalną wiedzę historyczną i ciekawostki dotyczące Pyskowic.

 

Konferencja została zorganizowana przez Samorząd Miasta Pyskowice przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu.