Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Modernizacja skrzyżowania ul. Gliwickiej/ul. Wyzwolenia z ul. kard. Stefana Wyszyńskiego
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Gison - system informacji przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Narkomania: Aktualności

Akademia Umiejętności Społecznych w Pyskowicach

 

W ramach zadania związanego z realizacją Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2016-2020 od października 2017 roku Stowarzyszenie GTW rozpoczyna na terenie Pyskowic nowy projekt. Akademia Umiejętności Społecznych to działanie polegające na pracy ulicznej pedagogów, których celem jest dotarcie na te podwórka miasta, gdzie najczęściej przebywają dzieci wymagające nowych form rozwoju, edukacji i spędzania wolnego czasu. Pedagodzy od początku trwania projektu rozpoznają tereny Pyskowic i na potrzebujących terenach rozpoczną działania animacyjne i aktywizujące skierowane do dzieci i młodzieży oraz ich otoczenia. Ich głównym celem jest działalność edukacyjna prowadząca do indywidualnego rozwoju dzieci, dla których ulica jest ważnym środowiskiem wychowania. Formy wykorzystywane w pracy na ulicy są różne: zwykle rozpoczynają się od tych najprostszych i zachęcających dla potencjalnych podopiecznych – gra w piłkę nożną, zabawy podwórkowe, gry z chustą Klanzy – to zajęcia, które mają służyć zintegrowaniu dzieci na podwórku, zbudowaniu ich zaufania do pedagoga oraz rozpoczęciu budowy zgranej grupy. W kolejnym krokach zadaniem pedagogów jest organizowanie warsztatów edukacyjnych wprost na podwórkach Pyskowic, a później także w grupach, do których zaproszone będą wszystkie dzieci chcące podjąć współpracę z pedagogiem. Celem jest podniesienie kompetencji społecznych, aktywizacja środowiska lokalnego oraz indywidualna praca z dzieckiem, które posiada swój zasób zdolności i talentów, które trzeba rozwijać. Pedagodzy to odpowiednio przygotowane osoby, posiadające wykształcenie pozwalające im na efektywną pracę. Można rozpoznać ich po legitymacjach, które zawsze noszą przy sobie, a ich dane zweryfikować w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Stowarzyszenie GTW dzięki wsparciu Urzędu może rozpocząć i realizować projekt.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Informujemy, że w związku z licznymi przypadkami zatrucia substancjami psychotropowymi oferowanymi jako tzw. „dopalacze", Główny Inspektor sanitarny uruchomił pod numerem telefonu 800 060 800 bezpłatną infolinię. Pod tym numerem telefonu można uzyskać informacje o negatywnych skutkach zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia spowodowanych przez nie zatruć. Infolinia jest przeznaczona również dla rodziców, którzy mają podejrzenia, że ich dzieci zażywają dopalacze. Na wskazany numer można także przekazywać informacje, które mogą ułatwić służbom dotarci do osób handlujących tymi substancjami.
Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę