Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
 • Plan Miasta Pyskowice
 • Wirtualny spacer po Pyskowicach
 • Pyskowicki Budżet Obywatelski
 • Działania proekologiczne
Modernizacja skrzyżowania ul. Gliwickiej/ul. Wyzwolenia z ul. kard. Stefana Wyszyńskiego
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Gison - system informacji przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Zajęcia socjoterapeutyczne w Pyskowicach

W ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie naszego miasta organizowane są zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży:

- przy ul. Dąbrowskiego 2

- przy ul. Oświęcimskiej 2

 

W ramach zajęć prowadzone są następujące przedsięwzięcia:

 • diagnoza indywidualna dziecka w kontekście jego sytuacji rodzinnej i szkolnej

 • pomoc psychologiczna

 • organizacja czasu wolnego, prowadzenie zajęć tematycznych, rozwój zainteresowań, organizację zabaw i zajęć sportowych

 • indywidualne spotkania z dziećmi organizowane poza grupą

 • pomoc dziecku w radzeniu sobie z życiowymi problemami, kryzysami (rodzinnymi, związanymi z relacjami z rówieśnikami, szkolnymi, itp.)

 • dożywianie dzieci

 • pomoc w nauce

 

 

Uczestnicy zajęć pochodzą najczęściej z rodzin wielodzietnych, w których występuje problem alkoholowy, mających problemy wychowawcze i materialne. Często zdarza się, iż dzieci te zagrożone są w swoich rodzinach różnymi patologiami. Są one wychowywane w środowiskach, w których brakuje często pozytywnych wzorców osobowych do naśladowania. Zajęcia prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych. Poza zajęciami planowanymi organizowane są liczne konkursy, gry i zabawy rozwojowe, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, sportowe, itp. Z okazji Św. Mikołaja, czy wigilii Świąt Bożego Narodzenia, uczestnicy obdarowywani są różnymi prezentami. Z takich okazji organizowane są także spotkania z rodzicami i opiekunami oraz wychowawcami. Lokale, w których organizowane są zajęcia wyposażone są w rozmaite gry planszowe. Każdy lokal w swym wyposażeniu posiada telewizor, magnetowid, stół do tenisa stołowego, komputer, itp. Zajęcia są w całości finansowane, bądź dofinansowane z środków finansowych budżetu miasta pochodzących ze sprzedaży napojów alkoholowych.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Lokal przy ul. Dąbrowskiego 2 po gruntownym remoncie

W dniu 02.11.2017r. miało miejsce uroczyste otwarcie lokalu przy ul. Dąbrowskiego 2 w Pyskowicach, w którym odbywają się zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych z terenu Pyskowic. Wszystkie pomieszczenia przeszły niezwykłą metamorfozę. Stare, brzydkie, brudne wnętrza zamieniły się w śliczne, funkcjonalne, nowoczesne dostosowane do funkcji i potrzeb przestrzenne pomieszczenia. Lokal został wyposażony w nowe meble, sprzęty i wszystkie niezbędne rzeczy. Każdy zakamarek wnętrza został wykorzystany w każdym calu. Punktualnie o godzinie 17.00 nastąpił symboliczny akt otwarcia pomieszczeń do użytku. Uroczyście wstęgę przecięli V-ce Przewodniczący Rady Miejskiej w Pyskowicach - Józef Rubin, V-ce Burmistrz Miasta - Adam Wójcik, Radny Rady Miejskiej – Robert Bonk.
Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych – Justyna Fijołek-Ziobrowska – przywitała zaproszonych gości, pracowników Wydziału, przedstawicieli firmy Remontowo-Budowlanej oraz licznie przybyłych dzieci wraz z rodzicami. Następnie przedstawiła sens prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych oraz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zmiany i upiększenia pomieszczeń. Podczas uroczystości dzieci mogły skorzystać z profesjonalnych zabaw zorganizowanych przez panią Beatę Antosik. Było kolorowo, smacznie, a całemu przedsięwzięciu towarzyszyła wspaniała zabawa i cudowny klimat.
W podziękowaniu dzieci wraz z opiekunami wyśpiewali autorską, stworzoną specjalnie na tę okoliczność piosenkę, której słowa nawiązywały do rzeczywistej sytuacji związanej z remontem, a następnie otwarciem lokalu. Radości, uśmiechu było co niemiara, a wspaniała atmosfera, która towarzyszyła tej pięknej uroczystości zagościła chyba na dobre, czego dowodem jest liczna grupa dzieci, które przychodzą tam z uśmiechem codziennie popołudniu i pod okiem wykwalifikowanych pedagogów i psychologa spędzają czas, odrabiając lekcje, spożywając posiłek oraz rozwijając swoje zainteresowania i talenty.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę