PROSTO Z SERCA

2010-12-20

16 grudnia br. na pyskowickim Rynku odbyła się niezwykła akcja charytatywna pn. „Przyjdźmy, Pomóżmy" zorganizowana przez Radio Plus Śląsk przy współpracy z Samorządem Miasta Pyskowice. Powoli staje się ona naszą przedświąteczną tradycją i mamy nadzieję, że zagości na dłużej w naszym mieście. Mimo bardzo mroźnego grudniowego popołudnia mieszkańcy Pyskowic dzielnie stawili się na Rynku. Ochoczo pomogli, wykazali się hojnością i zaangażowaniem.

Pyskowiczanie po raz kolejny udowodnili, że są ludźmi wielkiego serca o ogromnej wrażliwości na ludzkie krzywdy i cierpienia. Licznie odpowiedzieli na apel, przyszli i pomogli! Nikomu w duszy z pewnością nie było zimno - rozgrzewała nas bowiem świadomość bycia razem i poczucie działania w słusznej sprawie. Tak działa siła i moc niesienia pomocy innym. Tylko przez tą jedną godzinę zgromadziliśmy pod choinką niezliczoną ilość świątecznych paczek zawierających żywność, słodycze, środki czystości, zabawki czy odzież. Odzew był tak duży, że zaskoczył samych organizatorów. Wszystkie dary zostały przekazane najbardziej potrzebującym osobom z naszej społeczności lokalnej. Podczas akcji towarzyszyli nam Przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Drozd oraz Burmistrz Miasta Wacław Kęska, którzy dziękowali mieszkańcom za przyniesione paczki. Z kolei „miód na nasze serca wylała" schola Cantamus Domino, która w magiczny sposób wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Cieszymy się, że dzięki Państwa pomocy i wsparciu na kilku twarzach pojawił się prawdziwy i szczery uśmiech. To dzięki Wam ktoś będzie mógł pięknie i godnie przeżywać nadchodzące święta. Pamiętajmy, że dobro powraca i pomagajmy sobie na co dzień, a nie tylko od święta. Czasem tak niewiele trzeba by sprawić by ktoś poczuł się lepiej. 

 

Już dziś zapraszamy Państwa za rok i liczymy na to, że będzie nas jeszcze więcej, przez co będziemy mogli wspólnie spełnić marzenia kolejnych osób, które potrzebują naszego wsparcia.

 

Z całego serca dziękujemy w imieniu obdarowanych za okazaną pomoc!