Przyjdź i podziel się pomysłami jak wspólnie działać

2024-06-11

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz społeczników do wzięcia udziału w II Kongresie Gmin i Organizacji Pozarządowych Powiatu Gliwickiego. 17 czerwca br w godz. 17:00 – 20:00 w Domu Kultury w Żernicy przy ul. Szafranka 9 będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami oraz inicjatywami. To również okazja do skonsultowania swoich pomysłów z włodarzami gmin i porozmawiania o optymalnych formach współpracy.

fragment plakatu, nazwa wydarzenia i data , kolorowe elementy graficzne

Głównymi tematami będą m.in. mechanizmy wspierania i finansowania działań organizacji pozarządowych oraz dobre praktyki w zakresie działania i promocji. Spotkanie odbędzie się w trzech blokach – szkoleniowym, warsztatowym oraz inspiracji.
Udział w kongresie należy zgłosić do czwartku 13 czerwca 2024 r. wypełniając formularz
Kontakt w sprawach merytorycznych: k.bak@mokis.pyskowice.pl lub tel. 692 211 569
Kontakt w sprawach organizacyjnych: kierownik.rg@pilchowice.pl lub tel. 793 009 265
Kongres Gmin i Organizacji Pozarządowych powiatu Gliwickiego to inicjatywa zapoczątkowana w ubiegłym roku w Pyskowicach. 22 maja 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu po raz pierwszy spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych i gminne władze, by podyskutować o potrzebach i wyzwaniach, z jakimi borykają się osoby aktywne społecznie w naszym powiecie. Spotkanie zgromadziło ponad 50 uczestników, umożliwiając nawiązanie nowych kontaktów, wymianę myśli i doświadczeń.tów, wymianę myśli i doświadczeń.