PRZYJDŹMY, POMÓŻMY

2010-12-13

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, lecz nie dla każdego. Wokół nas żyją osoby samotne, skrzywdzone, ubogie. Dlatego w tym niezwykłym dla wszystkich czasie Radio Plus Śląsk, a także Samorząd Miasta Pyskowice pragną nakłonić mieszkańców śląskich miast do wspólnego działania na rzecz potrzebujących osób.

„Przyjdźmy, pomóżmy", to akcja Radia Plus Śląsk zaproponowana mieszkańcom śląskich miast po raz pierwszy przed Bożym Narodzeniem 2008 roku. Została ona niezwykle ciepło przyjęta i spotkała się ze szczodrym odzewem. Dzięki zebranym darom, mogliśmy przekazać rodzinom - w każdym objętym akcją mieście - żywność, środki czystości, prezenty, zabawki oraz choinkę.
„Przyjdźmy, pomóżmy" - to hasło, które chcemy, aby wpisało się w świadomość każdego mieszkańca - wystarczy, bowiem tak niewiele, aby pomóc innym w radosnym przeżywaniu świąt. Łącząc siły bez wątpienia będziemy mogli skuteczniej pomagać najbardziej potrzebującym.
16 grudnia br. (czwartek) na Rynku naszego miasta ustawimy specjalną świąteczną choinkę, którą będziemy stroić. Dodatkowo apelujemy do wszystkich Państwa, abyście pod choinkę przynieśli choćby minimalnej wartości prezenty i przekazali je najbardziej potrzebującym. Akcja potrwa przez godzinę od 15.00 do 16.00 i wszystko, co znajdzie się pod choinką trafi do rodzin wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz do Miejskiego Żłobka Integracyjnego.
Bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie i hojność, którą okazaliście w ubiegłym roku. Czas spędzony wspólnie na rynku umili wszystkim Radio Plus i schola Cantamus Domino, która zaśpiewa kolędy.