PUNKT ZBIERANIA ELEKTROŚMIECI

2008-12-01

Aby ułatwić mieszkańcom Pyskowic pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w sposób zgodny z prawem, od listopada w mieście funkcjonuje specjalny punkt zbierania elektrośmieci. Od poniedziałku do piątku, do punktu można bezpłatnie oddawać zużyte lub zepsute urządzenia elektryczne i elektroniczne takie jak: sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt audiowizualny, komputerowy i oświetleniowy.

Organizatorem tej formy zbierania elektrośmieci jest ElektroEko, największa w Polsce Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, która organizuje i finansuje na terenie całego kraju proces zbierania i przetwarzania zebranych elektrośmieci. Punkt zbierania elektrośmieci w Pyskowicach działa jako firmowany przez ElektroEko i spełnia odpowiednie wymogi techniczne. Obsługiwany jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., które zajmuje się odbiorem i transportem zebranych  elektrośmieci do odpowiednich zakładów przetwarzania.

 

Punkt zbierania ElektroEko znajduje się w Pyskowicach, ul. Zaolszany 3. Czynny jest w godzinach od 7.00 go 15.00. 

 

Aktualna lista adresów punktów zbierania w całej Polsce oraz informacje o elektrośmieciach znajdują się na stronach: www.elektrosmieci.pl oraz www.elektroeko.pl.

Dostępna jest również bezpłatna infolinia ElektroEko 0 800 000 080