Pyskowice stałym punktem w TVP3. Zapraszamy przed ekrany!

2022-02-04

Począwszy od stycznia Pyskowice i ważne dla miasta sprawy będą często gościć na ekranach telewizorów mieszkańców całego regionu. Samorząd Pyskowic nawiązał współpracę z katowickim oddziałem TVP, czego efektem będzie stałe miejsce naszego miasta w filmowej kronice życia Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii pod nazwą MERTOPULS! Emisja w każdy ostatni piątek miesiąca na antenie TVP. Tych, którzy z jakichś względów nie będą mogli obejrzeć odcinka „na żywo, zapraszamy na kanał YouTube oraz fanpage naszego miasta.

Logo telewizji Katowice - na białym tle niebieski napis Katowice a nad nim biało niebieski negatyw - TVP3

„Jest to budynek stacji kolejowej, który próbujemy w tej chwili dostosować do nowego przeznaczenia (…). Mam głębokie przekonanie, że będzie służyć wszystkim mieszkańcom Pyskowic, ale zwłaszcza części południowej. Będzie to miejsce dla instytucji kultury, będzie to miejsce dla organizacji pozarządowych, będzie to miejsce spotkań, będzie to miejsce wydarzeń” - tak o Stacji Kultury mówi burmistrz Pyskowic Adam Wójcik w felietonie filmowym otwierającym cykl.

Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 28 stycznia o godz.18.00 w bloku materiałów poświęconych Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Kolejne emitowane będą o tej samej porze i z tą samą częstotliwością – w ostatni piątek miesiąca. Już dzisiaj zachęcamy do obejrzenia następnego – 25 lutego zobaczymy jak Pyskowice świętowały Dzień Zakochanych, będzie też m.in. słów kilka o perełce z naszej historii i architektury – ratuszu miejskim.

Zapraszamy więc przed telewizory. A dla tych, którym uwadze umknął debiut Pyskowic jako stałego tematu na antenie TVP mamy dobrą wiadomość – felieton jest dostępny na fanpage’u oraz kanale YouTube naszego miasta. Na ekranie komputera bądź smartfona będzie można obejrzeć też każdy następny, w dogodnym dla nas momencie.
Zapraszamy na telewizyjne spotkania z Pyskowicami!