Pyskowice wzorem dla innych. Podziękowania za pomoc w kwalifikacji wojskowej

2022-01-25

Aleksandra Delanowska-Mazur z Urzędu Miejskiego w Pyskowicach została wyróżniona podziękowaniami za osiągnięcie wysokich wyników stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej w powiecie gliwickim w 2020 i 2021.

Młoda kobieta w sukience trzyma w rękach tabliczkę pamiątkową na tle ścianki z napisem Pyskowice i logiem miasta.

Uroczystość miała miejsce w trakcie narady szkoleniowo-rozliczeniowej pracowników miast i gmin z terenu naszego powiatu odpowiedzialnych za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Gliwicach 21 stycznia br.

W spotkaniu, oprócz zaproszonych gości, uczestniczyli wicestarosta gliwicki, Adam Wojtowicz oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Gliwicach, ppłk Mirosław Stefanów.

Jak podkreślono w ubiegłych dwóch latach powiat gliwicki znajdował się w wojewódzkiej czołówce stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej. W ramach podziękowania za swoją pracę przedstawiciele samorządów odpowiedzialni za kwalifikację otrzymali pamiątkowe tablice.

Wśród wyróżnionych osób znalazła się Aleksandra Delanowska-Mazur z Wydziału Spraw Obywatelskich, Ochrony Informacji i Zarządzania Kryzysowego UM w Pyskowicach. Jej zaangażowanie przełożyło się na znakomity wynik - 100 procent stawiennictwa osób objętych kwalifikacją z terenu naszego miasta.