Znamy skład Rady Seniorów Miasta Pyskowice

2022-05-12

Wiadome są już wyniki wyborów do Rady Seniorów Miasta Pyskowice. Zgodnie z prawem swoje inauguracyjne posiedzenie odbędzie w ciągu najbliższych 30 dni. Wtedy też powinniśmy poznać władze nowego organu przedstawicielskiego tego środowiska.

Na białym tle złote drzewko, po prawej stronie napis Rada Seniorów Miasta Pyskowice, pod spodem napis: wybrana.

Wybory odbyły się 5 maja br. w świetlicy osiedlowej przy ul. Wojska Polskiego 3. Swój głos mógł oddać każdy mieszkaniec, który ukończył 60. rok życia. W wyniku głosowania z grona dziewięciu kandydatów do rady weszło sześciu: Danuta Bronkowska, Teresa Gorczyca, Stanisława Kwolek, Bożena Nowak, Regina Pocześniok, Danuta Sąsiadek.

Tym samym ustalony został skład rady, w którym trzy miejsca już wcześniej przypadły w udziale przedstawicielom organizacji senioralnych: Ludomirze Bytnar, Annie Golik i Janowi Sadkowskiemu.

Kadencja rady upłynie po dwóch latach. Do jej zadań należy wyrażenie opinii i stanowisk wobec rady gminy i organu wykonawczego. Dzięki temu głos seniorów może jeszcze dobitniej wybrzmieć na forum publicznym.

Przypomnijmy, że inicjatywie od początku kibicuje burmistrz Adam Wójcik, a utworzenie ciała opiniotwórczego środowisk senioralnych to realizacja jego programu wyborczego.