Pyskowiczanka laureatką konkursu „Marka Lokalna”

2021-06-02

Już niedługo o tej mieszkance Pyskowic może być głośno, możliwe, że trafimy na jej występ na ekranie swojego telewizora. Maja Biwo, autorka rękodzielniczej biżuterii, wygrała konkurs „Marka Lokalna” Stowarzyszeń Lokalnych Grup Działań: „Leśna Kraina Górnego Śląska”, „Brynica to nie granica” oraz Nadarzyn – Raszyn – Michałowice. W pakiecie nagród znalazła się m.in. promocja w ogólnopolskiej telewizji.

Nagrodzony naszyjnik zawieszony na brązowym dzbanku z bzem

Kapituła konkursowa wyłoniła ogółem 60 laureatów spośród autorów dziesiątek zgłoszonych prac, projektów i produktów. Na najwyższą ocenę zasłużył też ręcznie wykonany i pomalowany naszyjnik przedstawiający pyskowickie mosty nad Dramą, tak zwane „Bały”, który pochodzi z pracowni Mai Biwo „Tollini – piękno za szkłem”. Wyrób jest piękny, urokliwy, kojarzy się lokalnie i wpisuje w klimat rzeczy, które tworzy pani Maja.

Wśród nagród na zwycięzców czeka m.in. fotograficzna sesja produktowa, szkolenie z technik marketingowych oraz promocja w telewizji. Już niedługo biżuterię z Pyskowic od Tolinni będzie mogło poznać szerokie grono odbiorców.

Pełną listę laureatów można znaleźć na stronach: www.lesnakrainalgd.pl, www.lgd-brynica.pl, www.nadarzyn-raszyn-michalowice.pl.

Uczestnikom konkursu oraz nagrodzonym, zwłaszcza naszej mieszkance, serdecznie gratulujemy.