Rafał Kozok - śpiewająco od „Carpe Diem” po wygranie konkursu im. Andrzeja Zauchy

2021-06-24

Niezwykle przyjemnie nam poinformować, że pochodzący z Pyskowic Rafał Kozok, wygrał konkurs piosenek Andrzeja Zauchy na Festiwalu Pamięci „Serca Bicie” w Bydgoszczy. Główną nagrodę przyniosło mu wykonanie piosenki „Naga rzeka”. Sukces to tym milszy, że wokalista jest wychowankiem znanego nam wszystkim Teatru „Carpe Diem”.

Rafał Kozok z nagrodą i bukietem kwiatów (stoi po prawej, wysoki, młody mężczyzna bez włosów). Obok mężczyzna i kobieta z kwiatami - pozostali laureaci konkursu

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy. Koncert finałowy konkursu odbył się we wtorkowy wieczór, 22 czerwca, w Operze Nova. Na scenie zaprezentowało się pięcioro wokalistów, którzy zaśpiewali utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy, m.in.: „Naga rzeka”, „Wymyśliłem ciebie” oraz „Byłaś serca biciem”. Na najwyższe oceny zasłużył Rafał Kozok. W drugiej części festiwalu, we własnych interpretacjach utworów artysty zaprezentowały się gwiazdy polskiej sceny, m.in.: Małgorzata Ostrowska, Kuba Badach, Michał Szpak oraz Kasia Moś.

R. Kozok śpiewa, jest aktorem i autorem tekstów. Urodzony w 1992 roku w Pyskowicach artysta pierwsze kroki na scenie stawiał w Teatrze „Carpe Diem”. Potem ukończył Studium Musicalowe przy teatrze Capitol we Wrocławiu oraz Studium Wokalno Aktorskie im. Baduszkowej w Gdyni. Ma na swoim koncie m.in. występy w etiudach filmowych „Koniec widzenia” i „Dzieciak” oraz spektaklu telewizyjnym „Chłopi”. Ma za sobą udział w konkursie talentów „The Voice of Poland”. Występuje na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zaprezentował się na przykład w spektaklu „Czyż nie dobija się koni?”.

Gratulujemy wygranej w konkursie piosenek A. Zauchy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Fot. portal tvp.info/Radosław Poszwiński