Rekordowy finał WOŚP. Dziękujemy!

2022-02-09

Absolutnie rekordową kwotę 77 729,97 uzbierał Sztab Miejski Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trakcie 30 finału, 30 stycznia. Mieszkańcy Pyskowic – jesteście wielcy!

Rynek w ujęciu z góry. Napis u góry Aktualności

W tym roku Orkiestra grała pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a kwesta przeznaczona zostanie na doposażenie okulistyki dziecięcej.

30 stycznia ze sztabu w Pyskowicach w teren wyruszyło 120 wolontariuszy i wielu dorosłych pomocników. Można ich było spotkać nie tylko w naszym mieście, ale również w okolicznych miejscowościach, np. w Wielowsi, Świbiu, Sierotach, Bycinie, Paczynie, Rudzińcu, Taciszowie, Kleszczowie, a nawet w Ziemięcicach i Gliwicach. Ich aktywność w połączeniu z hojnością małych i dużych darczyńców przyniosła efekt – zawartość puszek i wpływy z aukcji zsumowały się do ponad 77 tys. zł!

Pyskowiczanie nie pierwszy raz okazali wielkie serce. Specjalne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w WOŚP złożył burmistrz Pyskowic Adam Wójcik.  

„Za nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować, wolontariuszom, rodzicom, Ani, Ilonie, Krzysiowi, całemu pyskowickiemu sztabowi za wyjątkowe zaangażowanie i tak niezwykłą siłę czynienia dobra, którą możemy się legitymować jak nikt inny. Wszystkim, którzy biegali, zbierali, piekli, sztrykowali, licytowali, organizowali, dowozili, odwozili. "Pyskowice dzielą się dobrem" - (...) daliście tego niezwykłe dowody. Jestem dumny, że mogę być częścią tak wyjątkowych akcji. Bardzo serdecznie dziękuję również za przyjęcie zaproszenia na kolację ze mną. Kwota jest imponująca (2700 zł), postaram się kulinarnie sprostać. Siema – jesteście wielcy”.