Zarząd Dróg Wojewódzkich remontuje ul.Gliwicką. Od jutra utrudnienia

2023-09-06

Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW) poinformował o rozpoczynającej się jutro, 7 września, naprawie nawierzchni ul. Gliwickiej „po okresie zimowym”. Prace mogą potrwać kilka tygodni. Za przedsięwzięcie i związaną z nim organizację ruchu na czas robót odpowiada inwestor – ZDW.

Znak roboty drogowe

Drogi na terenie naszego miasta mogą należeć do jednej z czterech kategorii. W zależności od przynależności właścicielskiej są drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Ul. Gliwicka stanowi jednocześnie część drogi wojewódzkiej 901 i jako taka znajduje się w dyspozycji ZDW.

Jak przekazał nam wykonawca remontu ul.Gliwickiej, firma Drog – Bud sp. z o.o., tymczasowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od jutra. Ekipy drogowe pojawią się na odcinku od skrzyżowania z obwodnicą, do wiaduktu na granicy z miastem Gliwice. W miejscach objętych pracami ruch odbywać się będzie w sposób wahadłowy, sterowany ręcznie.

Na 7 (czwartek) i 9 września (sobota) zaplanowano frezowanie zniszczonej nawierzchni, natomiast ułożenie nowej warstwy bitumicznej założono w późniejszym terminie. Jak dowiedzieliśmy się od wykonawcy prace mogą zająć kilka tygodni.

Roboty realizowane są w ramach zadania ZDW „Naprawa dróg wojewódzkich województwa śląskiego po okresie zimowym”.