Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

REMONTY PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

2013-08-08

Tradycyjnie już podczas wakacyjnej przerwy w nauce w pyskowickich szkołach i przedszkolach odbywają się prace remontowe i modernizacyjne. Największy zakres prac remontowych prowadzony jest w Przedszkolu nr 5. Mniejsze remonty i modernizacje odbywają się w Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 6, Zespole Szkół, Gimnazjum nr 1, Przedszkolu nr 1 oraz w Żłobku Miejskim. 

Największy zakres prac remontowych prowadzony jest w Przedszkolu nr 5 w Pyskowicach przy ul. Szopena 9a, gdzie zostanie wykonywany:

- ostatni etap remontu dachu przedszkola obejmujący wymianę pokrycia dachowego z papy i stanowiący kontynuację remontu dachu z ubiegłego roku;

- remont kapitalny trzech łazienek dziecięcych obejmujący wymianę płytek podłogowych i ściennych, wymianę okien, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z umywalkami, bateriami, muszlami i spłuczkami, wymianę lamp oświetleniowych oraz malowanie pomieszczeń;

- remont kuchni i zmywalni obejmujący wymianę płytek ściennych i częściowo podłogowych, wymianę okien, lamp oświetleniowych z remontem części instalacji elektrycznej, wymianę części instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz likwidację starej nieczynnej wentylacji i malowanie pomieszczeń;wymianę okien w szatni i łączniku.

 

W Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wojska Polskiego 23 na ukończeniu jest remont sali gimnastycznej obejmujący: malowanie ścian, sufitów, drzwi, grzejników z osłonami oraz tablic do koszykówki, a także remont posadzki polegający na ułożeniu wykładziny sportowej z naniesieniem linii do gry. Ponadto w szkole naprawiono odpływ z rury spustowej. Zostaną także naprawione tynki i pomalowana ściana w szatni.

 

W Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Wyzwolenia 4 oraz w Zespole Szkół przy ul. Szkolnej zostanie przeprowadzony remont toalet uczniowskich, zgodnie z wymaganiami Sanepidu (we wszystkich umywalkach uczniowskich zostanie wykonana instalacja bieżącej ciepłej wody, ponadto w każdej toalecie zostanie wykonana wentylacja mechaniczna wyciągowa). Zostaną także pomalowane ściany oraz sufity. Ponadto w SP6 odnowiono brudne i zniszczone ściany i sufity w pomieszczeniach żywnościowych (kuchni i zapleczu), naprawiono rurę spustową oraz parapet w świetlicy. Przy wejściu do szkoły zostały naprawione i pomalowane tynki. Przeprowadzono również częściową naprawę dachu. Naprawione zostanie oświetlenie zewnętrzne terenu szkoły. Planowany jest także I-szy etap modernizacji bieżni i skoczni w dal w SP6 polegający na korytowaniu, ułożeniu obrzeży, wykonaniu podsypki piaskowej oraz podbudowy z betonu jamistego, który będzie podłożem do ułożenia w kolejnym etapie nawierzchni poliuretanowej. W ZS wykonano ponadto naprawę niesprawnej instalacji odgromowej oraz pomalowano salę korekcyjną.

 

W Gimnazjum nr 1 przy ul. Strzelców Bytomskich 1 przeprowadzony zostanie remont dwóch sal lekcyjnych polegający na pomalowaniu ścian i sufitów oraz ułożeniu nowej wykładziny podłogowej. Pomalowane zostaną również dwie klatki schodowe i hol przy klatce schodowej.

 

W Przedszkolu nr 1 przy ul. Oświęcimskiej zostanie wymieniony kocioł c.o. oraz zamontowany zasobnik centralnej ciepłej wody, co pozwoli na likwidację dwóch bojlerów elektrycznych.

 

W Żłobku Miejskim przy ul. Paderewskiego zostaną naprawione tynki i pomalowane ściany w kuchni i zapleczu oraz naprawione zostaną schody zewnętrzne.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę