Rocznik Miasta Pyskowice 2021. Już można go mieć!

2021-12-09

Ukazał się „Rocznik Miasta Pyskowice 2021". Mając na uwadze, jak poczytny okazał się I tom, od razu uruchomiliśmy sprzedaż. Najbliższą okazją do zakupu będzie 13 stycznia.

​Na 13 tekstów składających się na publikację tylko nieliczne wyszły spod pióra osób zawodowo zajmujących się pisaniem tekstów historycznych. Autorami większości artykułów są mieszkańcy Pyskowic.

Czytelnik, który sięgnie po książkę, nie będzie zawiedziony. „Rocznik” jest ciekawym i ważnym przyczynkiem do poznania przeszłości Pyskowic. Teksty dotyczą różnych aspektów funkcjonowania miejskich instytucji i życia mieszkańców, a osią czasową jest XX i XXI wiek. Są wśród nich rozprawy poświęcone: dziejom pyskowickiego liceum i szkoły specjalnej w naszym mieście, pierwszym latom po wojnie m.in. w świetle ogłoszeń parafialnych, okresowi przełomu ustrojowego lat 90. i np. rodzącej się wtedy Straży Miejskiej. Są artykuły o losach figury św. Nepomucena w Dzierżnie, historii Teatru Carpe Diem i wspomnienie o pyskowickich muzykach – Robercie Leonhardzie i Andrzeju Mierzwie. Są też teksty sięgające dalej w historię, do czasów organmistrzów z Pyskowic.

W związku z sytuacją epidemiczną sprzedaż wydawnictwa jest ograniczona. W najbliższym czasie prowadzona będzie 13 stycznia grudnia w budynku urzędu miejskiego w godz. 12.00 – 17.30 i 25 stycznia w godz. 8.00 - 15.00. Cena to 24 zł. Przyjmujemy tylko gotówkę, bardzo prosimy o posiadanie odliczonej kwoty.

Więcej informacji udziela Wydział Kultury i Promocji UM Pyskowice, tel. 32 332 60 63.