ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY BALKON, OKNO, OGRÓDEK

2010-08-06

Zakończyła się kolejna edycja konkursu na najładniejszy balkon, okno oraz ogródek w naszym mieście. Do konkursu pod patronatem Burmistrza Miasta Pyskowice zgłosiło się łącznie 7 kandydatów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: najbardziej ukwiecony balkon lub okno oraz najbardziej zadbany ogródek. W zmaganiach wzięli udział Państwo: Kapek, Ogonowscy, Smudowie, Pani Joanna Szczurek, Pani Krystyna Wierzbicka, Pan Waldemar Stasik oraz mieszkańcy bloku przy ulicy Drzymały 4.


Dnia 29 lipca br. czteroosobowa komisja powołana przez Burmistrza Miasta Pyskowice odwiedziła wszystkich pretendentów do głównej nagrody i oceniając zgłoszone do konkursu obiekty wyłoniła laureatów. W kategorii na najbardziej ukwiecony balkon/okno zwyciężyła Pani Krystyna Wierzbicka zamieszkała przy ulicy Dworcowej, drugie miejsce zajęli Państwo Smudowie z ulicy Traugutta, a trzecie przypadło Państwu Kapek z ulicy Wieczorka. Z kolei najbardziej zadbanymi ogródkami (pierwsze miejsce) według komisji okazały się ex equo ogródek Pani Joanny Szczurek z ulicy Mickiewicza oraz wspólny ogródek mieszkańców bloku przy ulicy Drzymały 4, który został zgłoszony do konkursu przez Panią Irenę Pawiak. Drugie miejsce zajęli Państwo Ogonowscy z ulicy Wieczorka, a trzecie przypadło Panu Waldemarowi Stasikowi z ulicy Chopina. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni podczas sierpniowej Sesji Rady Miejskiej. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, zaangażowanie oraz ciepłe przyjęcie. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości przy pracy oraz pociechy z tak pięknych balkonów i ogródków. Jednocześnie namawiamy gorąco pozostałych mieszkańców do angażowania się w podobne przedsięwzięcia. To świetna zabawa połączona z pasją i miłym spędzaniem czasu, która dodatkowo przyczynia się do poprawy wizerunku naszych ulic.