Rusza V edycja Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego

2021-05-19

Kolejny już raz zapraszamy do udziału w budżecie obywatelskim. To okazja, by to sami mieszkańcy Pyskowic mogli zadecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Tym razem na realizację tak wybranych zadań czeka rekordowe 200 tys. zł.

200 tys. zł w Pyskowickim Budżecie Obywatelskim

W ramach V edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego wnioski z projektami mogą składać wyłącznie mieszkańcy Pyskowic. Każdy wnioskodawca może zgłosić tylko jeden projekt. Do wniosku należy przedstawić listę poparcia z podpisami co najmniej 5 mieszkańców naszego miasta. Koszt wnioskowanego projektu nie może być niższy niż 5.000,00 zł brutto i wyższy niż 100.00,00 zł brutto.

Samo głosowanie odbywać się będzie, jak dotychczas, zarówno w formie papierowej jak i w elektronicznej. Uprawnieni do udziału w głosowaniu są mieszkańcy Pyskowic. Każdy uprawniony może oddać jeden głos. Do realizacji wejdą zadania z największą liczbą wskazań, w kolejności wagi poparcia, aż do wyczerpania puli.

Nabór wniosków rozpocznie się 31 maja i potrwa do 15 czerwca 2021 r. Jego ostateczne wyniki, z listą zweryfikowanych pozytywnie projektów, zostaną podane do publicznej wiadomości przed głosowaniem mieszkańców, które zaplanowano w terminie 23 sierpnia - 3 września. Lista zadań zakwalifikowanych do realizacji, wraz z wynikami głosowania, będzie znana do 10 września 2021.

Zwycięskie projekty zostaną ujęte w przyszłorocznym budżecie gminy Pyskowice i wejdą do realizacji w 2022 r.

Szczegóły i formularz zgłoszenia zadania w zakładce PYSKOWICKI BUDŻET OBYWATELSKI.