Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Plebiscyt na Pyskowickiego Sportowca 2019 roku
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Gison - system informacji przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Budowa sklepu Biedronka przy ul. Zaolszany w Pyskowicach

Kilka tygodni temu, część mieszkańców Pyskowic otrzymała ulotki dotyczące budowy sklepu „Biedronka” przy ul. Zaolszany wydane przez „Komitet Protestacyjny”. Ten sam „Komitet Protestacyjny” wysłał do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach oraz do CBA w Katowicach dwa anonimy. Na marginesie CBA nie znalazło podstaw do podjęcia działań w niniejszej sprawie. Ze względu na anonimowy charakter pism nie mamy możliwości podjęcia rozmów z przedstawicielami „Komitetu”, wobec tego zamieszczamy na stronie internetowej stanowisko Samorządu Pyskowic oraz przedmiotowe pismo „Komitetu Protestacyjnego” i odpowiedź CBA w Katowicach.

 

„Komitet” podnosi m.in., że dojazd do nowo budowanego sklepu przy ul. Zaolszany wymaga dokonania skrętu w lewo z ul. Gliwickiej (stanowiącej własność Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach), przytoczona zostaje nawet liczba ok. 600 pojazdów na dobę. Pragnąc spotęgować więc emocje autorzy napisali: „(…) proszę wytłumaczyć mieszkańcom Pyskowic, jakim cudem dodatkowych kilkaset samochodów skręcających z drogi głównej w lewo nie sparaliżuje komunikacji?” Chwytliwa, lecz mało realna hipoteza zakładająca, że nagle dodatkowo kilkaset samochodów w godzinach szczytu będzie się chciało dostać do sklepu „Biedronka” przy ul. Zaolszany. Już znacznie bardziej realne jest założenie, że to jadący z Gliwic, mogą skręcać w prawo celem dokonania niezbędnych zakupów i ponownie włączyć się do ruchu skręcając w prawo. Oczywiście rozważać można różne kwestie, ale fakty są takie, że Gmina nie ma żadnego wpływu na realizację takich obiektów na prywatnych terenach. Natomiast nieprawdą jest stwierdzenie, że cyt. „(...) inwestor zwrócił się do miasta o zezwolenie na budowę przy ul. Gliwicka – Zaolszany obiektu Biedronka (...)”. Urząd Miejski w Pyskowicach nie ma uprawnień do wydawania pozwoleń na budowę, a ul. Gliwicka – Zaolszany w Pyskowicach nie istnieje. Są dwie odrębne drogi o dwóch różnych statusach – droga wojewódzka DW 901 i ul. Gliwicka zarządzana i administrowana przez ZDW w Katowicach oraz ul. Zaolszany – publiczna droga Gminna.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę