Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Modernizacja skrzyżowania ul. Gliwickiej/ul. Wyzwolenia z ul. kard. Stefana Wyszyńskiego
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Modernizacja skrzyżowania ul. Gliwickiej/ul. Wyzwolenia z ul. kard. Stefana Wyszyńskiego

Przypominamy, że w związku z trwającym remontem skrzyżowania drogi powiatowej nr 2905S ul. Gliwicka/ul. Wyzwolenia z drogą gminną ul. kard. Stefana Wyszyńskiego, wyzanczone zostały następujące objazdy na czas zamknięcia w/w skrzyżowania:

 

- objazd w kierunku centrum miasta oraz Tworogu jadąc z Gliwic ul. Gliwicką oraz z Karchowic ul. Bytomską przewidziany jest drogą DK94 tj. obwodnicą, następnie ul. Powstańców Śląskich – Rynek – ul. Nową – ul. Strzelców Bytomskich – ul. Szopena – ul. Wojska Polskiego - ul. Wyzwolenia
- objazd w kierunku Tworogu jadąc z Byciny ul. Mickiewicza przewidziany jest ul. Mickiewicza – ul. Armii Krajowej – Rynek – ul. Nową - ul. Strzelców Bytomskich – ul. Szopena – ul. Wojska Polskiego – ul. Wyzwolenia
- objazd w kierunku Gliwic jadąc z Tworogu ul. Wyzwolenia - ul. Wojska Polskiego - ul. Szopena – ul. Strzelców Bytomskich – ul. Szpitalną – ul. Armii Krajowej – ul. Mickiewicza.
- wyjazd z centrum miasta przewidziany jest ul. Mickiewicza.

 

UWAGA!
Od 5 listopada skrzyżowanie zostanie całkowicie wyłączone z ruchu.

 

Informacja o zmianie organizacji ruchu i oznakowania

W związku z planowaną budową sygnalizacji świetlnej wraz z rozbudową skrzyżowania drogi powiatowej nr 2905S (ul. Gliwicka/ul. Wyzwolenia) z drogą gminną (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego) w Pyskowicach w terminie od 3 września do 10 grudnia br. na skrzyżowaniu trwać będą prace modernizacyjne, które wiążą się ze zmianą organizacji ruchu. O wszystkich szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco. Ta od lat wyczekiwana inwestycja jest bardzo ważna dla naszego miasta, niestety wiąże się ona z dużą uciążliwością dla kierowców. Dlatego już dziś przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Wspólnie z wykonawcą dołożymy wszelkich starań, by utrudnienia trwały jak najkrócej.

Na trasie objazdu zostanie częściowo zmieniona organizacja ruchu w zakresie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach poprzez montaż nowych znaków D-1 „droga z pierwszeństwem" oraz B-20 „stop" z odpowiednimi tabliczkami objazdowymi T-6. Dodatkowo zostaną zamontowane znaki D-48 „zmiana pierwszeństwa informujące uczestników ruchu o zmianie obowiązujących dotychczas zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, a także wymalowane zostanie tymczasowe oznakowanie poziome koloru żółtego - prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na oznakowanie w rejonie skrzyżowań.

 

Przyjęte rozwiązania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu jego uczestnikom oraz osobom wykonującym roboty drogowe i są konieczne dla realizacji robót. Technologia wykonania robót oraz wprowadzona organizacja ruchu zostały tak przyjęte aby mając na uwadze istniejącą infrastrukturę drogową - w minimalnym zakresie utrudniać ruch pojazdów.

 

Poniżej szczegółowe informacje dot, organizacji ruchu na powyższym skrzyżowaniu.

INFORMACJA Z DN. 17.09.2018 R.

Uwaga! Od 20 września br. na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2905S (ul. Gliwicka/ul. Wyzwolenia) z drogą gminną (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego) w Pyskowicach wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę