Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • I Pyskowicki Bieg Mamuta
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Gison - system informacji przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Modernizacja skrzyżowania ul. Gliwickiej/ul. Wyzwolenia z ul. kard. Stefana Wyszyńskiego

OTWARCIE SKRZYŻOWANIA

 

19 grudnia br. o godz. 9.00 zostało otwarte dla ruchu skrzyżowanie ul. Gliwickiej/ul. Wyzwolenia z ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Ze względu na prowadzone na skrzyżowaniu końcowe prace porządkowe, bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przez kolejne dwa dni usuwane będą znaki dotyczące objazdów i tym samym przywrócona zostanie wcześniejsza organizacja ruchu.

 

Całość inwestycji to koszt 3 628 500 zł, w tym:

  • dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej wyniosło 1 483 650 zł,
  • wkład Gminy Pyskowice wyniósł 600 000 zł,
  • wkład Starostwa Powiatowego w Gliwicach wyniósł 1 544 850 zł.

 

Roboty budowlane w zakresie całości zadania obejmowały poszerzenie drogi powiatowej w stosunku do stanu istniejącego celem uzyskania dodatkowych pasów ruchu na skrzyżowaniu (poszerzenie wykonane zostanie również na drodze gminnej celem uzyskania wydzielonego pasa ruchu do skrętu w prawo w ul. Gliwicką). W związku z kolizją inwestycji z istniejącą infrastrukturą techniczną w ramach zadania nastąpiła przebudowa wodociągu, przebudowa i zabezpieczenie urządzeń teletechnicznych, usunięcie kolizji z siecią elektroenergetyczną i przebudowa sieci gazowej.

 

W chwili obecnej wstrzymano się od wprowadzenia sterowania ruchem na w/w skrzyżowaniu za pomocą sygnalizacji świetlnej z uwagi na planowane na koniec tygodnia rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach odnośnie możliwości jak najszybszego powiązania ze sobą pracy nowo wybudowanej sygnalizacji z istniejącą sygnalizacją zlokalizowaną koło stacji benzynowej ORLEN.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypominamy, że w związku z trwającym remontem skrzyżowania drogi powiatowej nr 2905S ul. Gliwicka/ul. Wyzwolenia z drogą gminną ul. kard. Stefana Wyszyńskiego, wyzanczone zostały następujące objazdy na czas zamknięcia w/w skrzyżowania:

 

- objazd w kierunku centrum miasta oraz Tworogu jadąc z Gliwic ul. Gliwicką oraz z Karchowic ul. Bytomską przewidziany jest drogą DK94 tj. obwodnicą, następnie ul. Powstańców Śląskich – Rynek – ul. Nową – ul. Strzelców Bytomskich – ul. Szopena – ul. Wojska Polskiego - ul. Wyzwolenia
- objazd w kierunku Tworogu jadąc z Byciny ul. Mickiewicza przewidziany jest ul. Mickiewicza – ul. Armii Krajowej – Rynek – ul. Nową - ul. Strzelców Bytomskich – ul. Szopena – ul. Wojska Polskiego – ul. Wyzwolenia
- objazd w kierunku Gliwic jadąc z Tworogu ul. Wyzwolenia - ul. Wojska Polskiego - ul. Szopena – ul. Strzelców Bytomskich – ul. Szpitalną – ul. Armii Krajowej – ul. Mickiewicza.
- wyjazd z centrum miasta przewidziany jest ul. Mickiewicza.

 

UWAGA!
Od 5 listopada skrzyżowanie zostanie całkowicie wyłączone z ruchu.

 

Informacja o zmianie organizacji ruchu i oznakowania

W związku z planowaną budową sygnalizacji świetlnej wraz z rozbudową skrzyżowania drogi powiatowej nr 2905S (ul. Gliwicka/ul. Wyzwolenia) z drogą gminną (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego) w Pyskowicach w terminie od 3 września do 10 grudnia br. na skrzyżowaniu trwać będą prace modernizacyjne, które wiążą się ze zmianą organizacji ruchu. O wszystkich szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco. Ta od lat wyczekiwana inwestycja jest bardzo ważna dla naszego miasta, niestety wiąże się ona z dużą uciążliwością dla kierowców. Dlatego już dziś przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Wspólnie z wykonawcą dołożymy wszelkich starań, by utrudnienia trwały jak najkrócej.

Na trasie objazdu zostanie częściowo zmieniona organizacja ruchu w zakresie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach poprzez montaż nowych znaków D-1 „droga z pierwszeństwem" oraz B-20 „stop" z odpowiednimi tabliczkami objazdowymi T-6. Dodatkowo zostaną zamontowane znaki D-48 „zmiana pierwszeństwa informujące uczestników ruchu o zmianie obowiązujących dotychczas zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, a także wymalowane zostanie tymczasowe oznakowanie poziome koloru żółtego - prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na oznakowanie w rejonie skrzyżowań.

 

Przyjęte rozwiązania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu jego uczestnikom oraz osobom wykonującym roboty drogowe i są konieczne dla realizacji robót. Technologia wykonania robót oraz wprowadzona organizacja ruchu zostały tak przyjęte aby mając na uwadze istniejącą infrastrukturę drogową - w minimalnym zakresie utrudniać ruch pojazdów.

 

Poniżej szczegółowe informacje dot, organizacji ruchu na powyższym skrzyżowaniu.

INFORMACJA Z DN. 17.09.2018 R.

Uwaga! Od 20 września br. na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2905S (ul. Gliwicka/ul. Wyzwolenia) z drogą gminną (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego) w Pyskowicach wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę