Serce z głową. Jak pomóc uchodźcom i pokonać stres

2022-03-11

Obserwujemy olbrzymie zaangażowanie mieszkańców w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Ta pomoc będzie wymagała długotrwałego wysiłku. Nikt nie wie, jak długiego. Jednak dynamika sytuacji kryzysowych pokazuje, że po fali spontanicznego zrywu serca następuje zmęczenie. Trzeba się przygotować z głową, żeby nie stracić dobrej energii. Temu służą bezpłatne warsztaty, które odbędą się 18 marca br. o godz. 17.00 w Centrum Wystawienniczym w ratuszu.

Po lewej stronie szare serdeuszko splecione z dłoni, po prawej napis Serce z głową, w kolorach niebieskim i żółtym, poniżej napis bezpłatne szkolenie dla osób pomagających uchodźcom

Szkolenie zorganizowane z udziałem miasta Pyskowice jest bezpłatne i nie wymaga zapisów. Skierowane jest do osób, które otwarły drzwi i serca dla ofiar wojny w Ukrainie. Poprowadzi je mgr Marta Nowak-Kulpa, psycholog i psychoterapeutka. Na co dzień pracuje w warunkach interwencji kryzysowej na oddziale chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii. Posiada długoletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Od początku pandemii COVID-19 nagrywa opowieści terapeutyczne w ramach profilaktyki psychofizycznej.