Spotkania z historią, czyli Pyskowicka Noc Muzeów

2021-05-14

W najbliższą sobotę, 15 maja, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz samorząd naszego miasta zapraszają na noc muzeów. W ten wieczór w ratuszu, i nie tylko, będzie się działo. Wśród atrakcji m.in. nocna podróż z historią w tle.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 wernisażem wystawy prac Marty Zajączyńskiej Kowalskiej „Cienie - malarstwo i instalacja". W dalszej części czeka konkurs malarsko – rysunkowy „Pyskowice na przestrzeni dziejów", Tajemnice dawnego hotelu Meyer, czyli siedziba MOKiS jakiej nie znamy, wernisaż na bis wystawy „Prawdziwie samorządni – 30 – lecie odrodzenia Rady Miejskiej w Pyskowicach”, spotkanie w Klubie Podróżnika Obieżyświat z Katarzyną Bączkowską, która opowie o RPA.

A na koniec, w okolicach północy, gratka dla miłośników historii z dreszczykiem. Organizatorzy zapraszają do wehikułu czasu, czyli na nocną podróż w przeszłość, w połączeniu ze zwiedzaniem Centrum Historyczno Militarnego "Pisco – Bellum".

W trakcie wydarzenia w ratuszu będzie można też zobaczyć wystawy "Portret Kobiety", "Pyskowice - rozwój wpisany w tradycje", "Minerały i skamieniałości" oraz ekspozycję sprzętu filmowego klubu "JAŚ".

Zwiedzanie Centrum Wystawienniczego odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi rygorami sanitarnymi. W przypadku niesprzyjającej pogody program nocy muzeów może ulec zmianom.