Spotkanie online w sprawie sytuacji epidemicznej w powiecie

2021-04-01

30 marca z inicjatywy starosty gliwickiego odbyła się wideokonferencja z udziałem włodarzy gmin z terenu powiatu gliwickiego, poświęcona omówieniu aktualnej sytuacji epidemicznej w naszym powiecie w kontekście ogólnej sytuacji w województwie śląskim oraz w kraju. Omówiono również realizację Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 oraz wypełnianie zadań nałożonych na samorządy i działania podejmowane w tym zakresie.

Wejście z przeszkloną witryną do budynku starostwa powiatowego w Gliwicach. W szybach odbija się godło powiatu gliwickiego

Przedstawicieli samorządów oraz szpitali, pogotowia ratunkowego, a także inspekcji sanitarnej zaapelowali, by nie lekceważyć wirusa, stosować się do wszystkich obowiązujących restrykcji sanitarnych, nosić maseczki wszędzie tam gdzie jest to wymagane, zachowywać rekomendowane odległości oraz w najbliższych dniach pozostać w domach. Nadchodzące tygodnie będą niezwykle trudne i decydujące w zwalczaniu zagrożenia.

W imieniu uczestników spotkania zachęcamy również do zapoznanie się z informacjami dotyczącymi możliwości uzyskania samodzielnie zlecenia na wymaz w kierunku obecności COVID-19. Jak to zrobić mówi prosta instrukcja znajdują się pod tym linkiem: https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa.

Więcej na temat wideokonferencji w zakładce Koronawirus/Aktualności.